війна

Війська росії продовжують депортувати українських дітей

З початку повномасштабного вторгнення російські війська незаконно вивезли до рф та на тимчасово окуповані території 6032 українські дитини. Про це повідомила в ефірі «Суспільного» керівниця управління секретаріату омбудсмена Олена Вихор.

Джерело: Родина

«Мушу уточнити – це не тільки ті діти, які були депортовані до РФ, а на територію, непідконтрольну українській владі.

Фактично це діти України, викрадені солдатами Росії та вивезені на територію, де не діють закони як України, так і гуманності», – зазначила Вихор.

За її словами, ввечері 4 листопада до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини надійшла інформація про те, що з Олешківського будинку-інтернату, де перебувають діти з інвалідністю, 12 дітей вивезено до Сімферопольського району АР Крим на так звану реабілітацію.

Олена Вихор додала, що якщо російська влада не дотримається терміни повернення дітей в Україну, то ці діти потраплять під категорію депортованих.

Наразі при секретаріаті Уповноваженого з прав людини працює консультаційний пункт, який веде облік звернень батьків, які розшукують своїх дітей. Повідомити про подібні випадки можна за номером телефону: 0-800-50-17-20.

Читайте також:

Від лютого 2022 року в Україні зникли близько 9 000 цивільних осіб

Що цьому передувало:

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що вихованців Олешківського дитячого будинку-інтернату Херсонської області окупанти вивезли до клінічної психіатричної лікарні Сімферопольського району Криму.

Зазначається, що наприкінці липня в Національному інформаційному бюро було зареєстровано понад 5,6 тисячі заяв про депортацію українських дітей до рф.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!