Новини археології

Археологи знайшли могилу Святого Миколая під стародавньою церквою в Туреччині

Повідомляється, що археологи знайшли гробницю, що належить Святому Миколаю, під стародавньою візантійською церквою в Туреччині.

Джерело: christianheadlines.com

Археологи виявили гробницю у візантійській церкві, яку, як вважають, вперше виявили у 2017 році після виявлення прогалин під підлогою церкви за допомогою електронних досліджень. Як повідомляє The Daily Mail, церква служила молитовним домом для православних християн з V по XII століття.

На цьому місці також є статуї Святого Миколая, який понад 1600 років тому служив єпископом Міри, нині Туреччини.

«Перша церква була затоплена з підняттям Середземного моря, а через кілька століть нагорі була побудована нова церква, — сказав Осман Еравсар, голова ради збереження культурної спадщини в Анталії, минулого тижня агентству Demirören News. − Тепер ми дійшли до залишків першої церкви та підлоги, на яку ступав Святий Миколай».

Археологи знайшли стародавню гробницю приблизно на п’ять футів під мармуровими плитами, які служили підлогою церкви, повідомляє Faithwire.

Одна з теорій про те, чому знадобилося так багато часу, щоб знайти гробницю Святого Миколая, полягає в тому, що склеп, можливо, змістився під землю під час землетрусу і залишався невиявленим, поки експерти не змогли провести сканування за допомогою сучасних методів.

«Там є могила, і вона здається величнішою, особливішою, ніж ті, що в церкві, − сказав один дослідник  The Irish Sun. − Могили інших священників були по кутах, а ця свята − посередині».

«Це загадка, оскільки попри землетрус ці стіни виглядають неушкодженими», − додав дослідник.

Дослідники раніше вважали, що могила Святого Миколая була всередині церкви до того, як італійські злодії вкрали її в 11 столітті. Проте тепер у турецьких археологів є кістки всередині викраденої гробниці, що належить анонімному священнику.

Читайте також:

Святий Миколай, який, як вважається, народився через 270 років після Ісуса Христа, прожив більшу частину свого життя в турецькому районі Демре, що в провінції Анталія на узбережжі Середземного моря. Він найбільше запам’ятався тим, що анонімно дарував подарунки, що згодом надихнуло на створення сучасного Санта-Клауса, і залишав монети у взутті людей.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!