Home»Новини»Активізація релігійної складової у миротворчому процесі – відбувся круглий стіл

Активізація релігійної складової у миротворчому процесі – відбувся круглий стіл

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

У Києві в посольстві Королівства Нідерландів відбувся Круглий стіл у форматі експертної дискусії на високому рівні, що присвячений активізації релігійної складової в миротворчому процесі та для налагодження діалогу.

До участі в дискусії запрошені представники влади, лідери релігійних спільнот, досвідчені експерти та представники міжнародних організацій.

Завдяки миротворчій організації ПАКС учасники познайомилися з нідерландським досвідом щодо зміцнення релігійної толерантності та забезпечення свободи віросповідання. Також поділилися українськими здобутками і викликами, передусім пов’язаними із російською агресією.

ПАКС (лат. РАХ) – це найбільша миротворча організація в Нідерландах. Понад 70 років ПАКС співпрацює з людьми в (пост) конфліктних регіонах та зацікавленими громадянами для створення справедливих і мирних спільнот у світі. ПАКС працює над захистом цивільного населення, незалежно від політичних поглядів та віросповідання. У 2017 р., спільно з партнерами із коаліції проти використання ядерної зброї (ІСАІМ), ПАКС отримав Нобелівську премію миру.

Метою вищезазначеного проекту є реалізація заходів, які сприятимуть захисту прав та свобод релігійних громад завдяки роботі з громадянами, релігійними лідерами, громадянським суспільством та владою. ПАКС спільно з місцевими партнерами та досвідченими експертами має на меті виявлення та протидію можливим та наявним загрозам у сфері свободи віросповідання, використання потенціалу релігійних громад та їх лідерів для ведення діалогу та зміцнення мирного суспільства.

в миротворчому процесі

Ключовим спікером був посол Йос Даума, Спеціальний представник Нідерландів з питань релігії та віросповідання. Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також експерти, поділилися поглядами на ситуацію в Україні, в тому числі на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Йос Даума, Спеціальний представник Нідерландів з питань релігії та свободи нещодавно призначений для посилення ефективності цих зусиль, розповів про політику уряду Нідерландів у релігійній сфері та її пріоритети.

Під час круглого столу було звернуто увагу на релігійний фактор миротворчого процесу і побудову діалогу. Релігійні лідери та інституції часто здатні створити майданчик для порозуміння різних сторін. В умовах слабких або навіть відсутніх державних інституцій, релігійні лідери та їх громади нерідко забезпечують стабільність суспільних структур. Зміцнення спроможності до ведення інклюзивного діалогу між владою та громадянами – це один із способів протидії розколу суспільства.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

На сайті президента створено петицію за відставку Ганни Новосад

Наступна Стаття

З нагоди Всесвітнього дня релігії експерти пояснили її роль в Україні

2 коментарі

 1. Лев
  22.01.2020 в 18:41 — Відповіcти

  Т. зв. “миротворець” Йос Даума, посол Нідерландів…
  І, здається, це саме він – поряд з низкою інших послів і дипломатів країн ЄС – був гомофільним учасником “гей-параду” в Києві в червні 2019 р. …

 2. Лев
  22.01.2020 в 19:24 — Відповіcти

  Сучасний – багато в чому збочений Захід (ЄС+Канада) веде свій аморально-потужний наступ на Україну і в Україні. І в цьому їхньому ґендерно-содомському наступі чи не провідну роль відіграє якраз посольство Нідерландів у Києві…
  І от на цю піар-показну тусовку – і якраз у ЦЕ посольство – поспішили піар-заявитися, як добре бачимо, дехто з вітчизняних євангельсько-протестантських лідерів…
  Мабуть, ситуація таки тут досить дивна… Якщо не сказати, прикра… 🙁

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *