РелігіяХристиянські новини

9−10 листопада відбувся Київський Форум толерантності

9−10 листопада 2020 року відбувся Перший Київський Форум толерантності. Департамент культури КМДА ініціював та підтримав організацію заходу. Зустріч відбулась у приміщенні телевізійної студії «Фабрика 69». Метою заходу вони передбачали створення можливостей для об’єднання всіх Київських етнічних громад і конфесій у їх громадській і суспільній діяльності задля миру і добробуту.
Повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Іslam.in.ua.
Основним завданням Форуму було обговорення питань толерантності, міжетнічних і міжконфесійних відносин. А гасло заходу обрали таке: «Міжконфесійна та міжетнічна толерантність – запорука стабільного розвитку».
На початку Форуму привітальне слово дали директору Департаменту культури КМДА Діані Поповій. Вона підкреслила, що Київ є найбільш толерантним містом, у якому вільно і мирно співіснують представники різних етносів, які сповідують різні релігії. Столична влада докладає всіх зусиль для того, щоб усі церкви, релігійні спільноти й об’єднання національних меншин мали можливості для безперешкодного розвитку й ефективного здійснення своєї діяльності.
Андрій Юраш, який був модератором заходу, а також є завідувачем відділу з питань релігій та забезпечення права громадян на свободу світогляду та віросповідань Секретаріату Кабінету міністрів України, наголосив, що виступи будуть в певній послідовності, щоб уникнути звинувачень в упередженості до представників тієї чи іншої церкви, релігійної громади або культурно-національного товариства.
Спікерами заходу були: представники Всеукраїнської Ради Релігійних Об’єднань, переважної більшості основних церков, релігійних організацій і національно-культурних товариств, що діють в Україні. Зокрема Православної церкви України (ПЦУ), Громад Прогресивного Юдаїзму, Української Православної Церкви (Московського Патріархату), Апостольської Церкви «Християнська Екклесія», Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня, Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, Українського Біблійного Товариства, Української Греко-Католицької церкви; представники Єврейської Конфедерації України, Об‘єднання незалежних церков та місій євангельських християн-баптистів України, Всеукраїнського конгресу юдейських громад, Української Церкви Християн Віри Євангельської (п’ятдесятники) та ін.
Читайте також:

Також взяли участь й представники мусульманських спільнот і національно-культурних товариств народів, що традиційно сповідують іслам. Зокрема муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов; голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова; голова Африканської Ради в Україні Ісса Садіо Діалло; голова Мусульманської релігійної громади «Ішиг» (Світло) Абульфаз Гасимов; голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв; голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва Гурбан Аббасов; голова Об’єднаної діаспори азербайджанців України Хікмет Джавадов та інші особи.
А ще до Форуму долучилися науковці України, викладачі провідних університетів, вчені-співробітники науково-дослідних установ.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button