Аналітика

30 % українців втратила роботу через війну, – опитування

Через повномасштабну війну 30 % українців лишилися без роботи, 19 % із яких скоротили або звільнили, в 11 % закрилася сама компанія.

Джерело: biz.censor.net

Про це йдеться в дослідженні зарплат у воєнний час залежно від посади, рівня професіоналізму, статі та знання англійської мови від Work.ua.

«Епідемія коронавірусу та війна вплинули на кількість респондентів, які працюють віддалено (16 %) або в гібридному форматі (22 %). Проте через специфіку посади 62 % опитаних працює в офісі, магазині, аптеці тощо. Майже 18 % учасників опитування через війну змінили місто чи країну проживання», – сказано в опитуванні.

Негативний вплив війни відчули на собі 30 % респондентів, яких скоротили чи звільнили (19 %), або закрилася сама компанія (11 %).

У той самий час більшість роботодавців зберегли робочі місця своїм працівникам:

  • 33 % респондентів відповіли, що компанія спочатку призупинила свою діяльність, але потім працівники повернулися до роботи;
  • 27 % опитаних розповіли, що війна ніяк не вплинула на їхню зайнятість.

На запитання «Як війна вплинула на вашу зарплату?» чверть опитаних зазначили, що зарплата не змінилася, а в 16 % – скоротилася незначно. Водночас у 3 % респондентів зарплата збільшилася. Серед негативних наслідків війни – скорочення працівників (19 %) та значне скорочення зарплат (36 %).

Майже десята частина компаній прив’язала зарплати до курсу іноземної валюти, решта – продовжує платити зарплати у гривні незалежно від курсових коливань.

Більшість працівників (65 %) не отримують бонуси за свою роботу. Найпопулярніший вид бонусу – до 20 % від зарплати (це 16 % респондентів).

Більшість опитаних (71 %) повідомила, що оформлені офіційно та працюють за трудовою книжкою. Як ФОП оформлені 5 % працівників, за цивільноправовим або трудовим договором влаштовані 1 % працівників. Не мають офіційного працевлаштування 22 % опитаних.

Майже дві третини респондентів мають 24 і більше календарних днів відпустки на рік. У 12 % працівників відпустка складає 15-24 дні, 5 % мають змогу відпочивати 5-10 днів і 2 % опитаних вказували найкоротшу відпустку – до 5 днів.

Найпопулярніша складова соцпакета – оплата лікарняних: 51 % респондентів відмітили її наявність. У 15 % учасників дослідження взагалі немає соцпакета. Решта опитаних зазначили, що їхній соціальний пакет складається з:

  • медичного страхування – 14 %;
  • оплати додаткової освіти – 5 %;
  • курсів англійської мови – 3 %;
  • оплати/компенсації занять спортом – 3 %.

В опитуванні взяли участь 600 роботодавців та 20 тис. працівників, що працюють на найпоширеніших посадах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!