Україна

67 тисяч українських дітей не мають батьківського піклування

Понад 67 тисяч українських дітей не мають батьківського піклування, а усиновленими можуть бути лише понад 16 тисяч дітей. Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Джерело: ukrinform

«Загалом в Україні станом на 1 липня трохи більш як 67 тисяч не мають батьківського піклування. Це діти, які позбавлені батьківського піклування, або діти-сироти. І лише понад 16 тис. можуть бути усиновлені», − наголосила Жолнович.

За словами міністерки, в Україні щодня діти залишаються сиротами, втрачають сім’ї та змушені переселятися з місць постійного проживання.

Вона також зазначила, що прийнято кілька нормативних змін, які мають розв’язувати проблемні питання щодо прихистку та усиновлення дитини у воєнний час. Зокрема, прийнято рішення, яке дозволяє названим сім’ям взяти на нетривалий час дитину, яка не має опіки.

Жолонович додала, що удосконалено процедуру усиновлення з урахуванням переміщення дітей. Тепер усиновити дитину можна в будь-якій точці України без географічної прив’язки.

Також було ухвалено постанову, яка дозволяє зацифрувати етапи та процедуру подання заяв про усиновлення.

Читайте також:

Микола Кулеба з нагоди Дня усиновлення оприлюднив цікаву інфографіку

Своєю чергою уповноважений радник Президента з питань прав дитини та реабілітації дітей Дарія Герасимчук нагадала, що пів року тому за ініціативи глави держави було запущено програму «Дитина не сама» зі створення чат-бота у Telegram, який допоміг людям, які готові прихистити дитину, подати відповідну заявку. За її словами, за цей час надійшло 24,5 тис. таких заяв, близько 2 тис. сімей вже пройшли всі етапи підготовки й готові прийняти дітей.

День усиновлення в Україні відзначаться 30 вересня.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!