Україна

Як отримати компенсацію за прихисток ВПО і хто може на неї розраховувати?

Через початок повномасштабної війни Росії проти України багато українців залишилися без даху над головою або покинули свої домівки, рятуючи життя, і були змушені шукати притулку в більш спокійних регіонах України. Своєю чергою влада змушена шукати різні шляхи забезпечення переселенців житлом.

Джерело: news.uaportal

Усі небайдужі громадяни України всіляко допомагають тим, хто залишив своє постійне місце проживання внаслідок активних бойових дій чи окупації. Ці відповідальні українці мають право на компенсації за прихисток ВПО.

Як отримати компенсації за прихисток ВПО?

Для того, щоб отримати допомогу від держави, українці повинні офіційно зареєструвати переселенців у своїх домівках, тоді вони отримають гарантовану компенсацію.

Щоб скористатися послугою, необхідно подати до органів місцевого самоврядування (виконкому) відповідну заяву із зазначенням даних про кожного з переселенців, якому вони надали прихисток. До заяв необхідно додати копії документів, що посвідчують особу ВПО.

Згодом місцева влада перевірить кількість переселенців та їхні дані. Також перевірять, чи справді переселенці не платять гроші за проживання.

Хто може розраховувати на компенсацію?

На компенсацію можуть розраховувати лише українці віком від 18 років, які є власниками житла.

Якщо ви розмістили внутрішньо переміщених осіб безоплатно, тоді ви можете отримати компенсацію в розмірі 30 грн на добу за кожну особу.

Читайте також:

Важливо зазначити, що компенсація надається для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним проживанням переселенців. Нараховується вона за умови відсутності у господаря заборгованостей за комунальні послуги.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button