Для життя

5 причин, чому вам важко сказати «ні» своїм дітям

Я твердо вірю в те, що потрібно говорити «так» своїм дітям, коли це можливо, особливо коли вони вимагають мого часу та уваги. Однак одна з найбільших труднощів для багатьох батьків полягає в тому, що їм важко або просто не хочеться казати своїм дітям «ні».

Є покоління дітей, які не звикли до того, що їм кажуть «ні» чи відмовляють у всьому, чого бажає їхнє серце. На жаль, це може призвести не лише до небезпечного ставлення до прав, але й до небезпечного та руйнівного способу життя.

Різка й поука премудрість дають, а дитина, залишена тільки собі, засоромлює матір свою. Карай сина свого й він тебе заспокоїть, і приємнощі дасть для твоєї душі (Приповісті 29:15, 17).

Біблія чітко говорить, що діти потребують люблячих докорів, нагляду, керівництва та виправлення. З усім тим, іноді батьки, мабуть, зав’язують язик, коли доводиться стримувати чи докоряти власним дітям, і бояться сказати їм «ні».

Ось п’ять причин, чому вам важко сказати своїм дітям «ні»:

1. Ви боїтеся за їхні почуття

Ми знаємо, що наші маленькі янголята не люблять, коли їм кажуть «ні», тому ми боїмося зачепити їхні почуття, і в результаті не говоримо їм «ні», часто тоді, коли їм це найбільше потрібно почути.

2. Ви боїтеся наслідків

Ви знаєте, чого очікувати, якщо вони не доб’ються свого, тому набагато легше поступитися, ніж сказати «ні» і вимушено стояти на своєму, особливо коли ви на людях.

3. Ви стали більше пустушкою, ніж примусом

Ви зрозуміли, що легше просто піддатися вимогам вашої дитини, а не підливати масла у вогонь, щоб вам вдалося «зберегти мир». Тож замість того, щоб виправдовувати свої очікування, ви погодилися заспокоїти їх та їхню погану поведінку.

4. Ви не той, хто сидів на водійському сидінні

Можливо, ви цього ще не усвідомлюєте, але вони розуміють. Вони вже знають, що ви не той, хто вирішує. Вони вирішують. Ось чому часто саме вони кажуть вам «ні», а не навпаки.

5. Ви переконали себе, що вони «просто діти»

Вони виростуть з цього, правда? Вони не завжди будуть такими егоїстичними, зухвалими чи вимогливими? Що ж… Чим швидше ви втрутитесь і станете тими батьками, на яких вони заслуговують, виправляючи їх, коли це необхідно, тим швидше вони «приємнощі дадуть для твоєї душі», як зазначено у вірші вище.

Я вже казав це раніше, але ох, як це все ще звучить правдиво для будь-якого батька, який прислухається до цього… Будьте батьком своєї дитини зараз, щоб ви могли бути її другом назавжди… Надто багато батьків вирішують бути більше друзями, ніж батьками, коли їхні діти потребують батьків, а не друга. Виховуйте своїх дітей 18 років, і ви зможете насолоджуватися плодами їхньої дружби все життя.

Значна частина того, щоб бути їхніми батьками, полягає в тому, щоб навчитися з любов’ю, але без жодних вибачень говорити «Ні».

І досягти успіху зі своїм «Ні» означає бути готовим відстояти свою позицію та вимагати її дотримання з відповідними наслідками. Не потрібно казати дитині «ні», якщо потім все одно дозволите їй отримати своє. Батьки повинні виграти ці маленькі битви зараз, інакше зіткнуться з ще більшими наслідками в майбутньому.

Ніколи не забувайте, що  «Навчання ваших дітей у молодшому віці забезпечить вам успіх у вихованні дітей у старшому віці».

Джерело: churchleaders.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button