Для життя

5 перешкод для прийняття відповідальності

Кілька років тому один стендап-комік розповів жарт, який мене вразив. «Я розмовляв зі своїм другом, і він сказав, що його дівчина злиться на нього. Я запитав його, що трапилося, і він сказав: “Ну, мабуть, я щось сказав, і вона образила свої почуття”. Так дивно сформулювати це: “ВОНА образила ЇЇ почуття”. Я щось сказав, і ВОНА образила ЇЇ почуття». Чи могли б ви більше зняти з себе відповідальність? Це все одно що сказати: «Так, я вистрілив цьому хлопцю в обличчя, і, мабуть, його вбили».

«Прийняття відповідальності дозволяє нам рости як особистості та розвивати міцні стосунки».

Прийняття відповідальності дозволяє нам рости як особистості та розвивати міцні стосунки. Кожного разу, коли ми беремо на себе відповідальність за свої вчинки, ми рідше дотримуємося відомого прислів’я : «Як собака, що повертається до блювоти, так нерозумний той, хто повторює свою дурість». Нам потрібно спочатку визначити, чому ми боремося з прийняттям відповідальності з жорстокою чесністю, щоб звільнитися від своєї дисфункції. Якщо ми цього не зробимо, ми ніколи не станемо кращими. Якщо ви застрягли в тих же моделях, це може бути пов’язано з кількома факторами. Зважаючи на це, ось 5 причин, чому вам не стає краще.

1. Гордість

Піднесення себе до рівня переваги й думка, що я вище того, щоб бути не правим, насправді відбувається через слабке відчуття себе. На мою думку, я не отримав належного кредиту, тому віддам його собі. Прийняття відповідальності буде для мене викликом, тому що я вірю, що всі мені зобов’язані.

2. Гра «Винен»

Це ніколи не моя вина. Мої очі постійно дивляться на помилки інших. Я вмію це добре, я можу помітити, як люди образили мене. Якось, коли справа доходить до мене, я сліпий або вважаю себе святим і невинним. Я вірю в брехню, яка є не лише перешкодою для відповідальності, але й, зрештою, інтимністю.

3. Гра в жертву

Світ нападає на мене. Я не лише зосереджений на негативних якостях інших, але й вірю, що люди хочуть мене використати. Визнати будь-яку неправду — це все одно, що відкривати ворота, коли варвари чекають на атаку. Мені потрібно захищатися за будь-яку ціну.

Схожі статті

4. Страх

Я боюся, що визнання провини змусить людей менше думати про мене. Це недолік у моєму послужному списку, і я боюся, що це визначить мене. Це може паралізувати. Я особисто борюся з цим.

Читайте також:

5. Зустрічати сором

Коли я визнаю неправду, я соромлюся. Це боляче, важко і незручно. Жити в запереченні просто легше − у короткостроковій перспективі. У довгостроковій перспективі вартість велика. Я особисто борюся з цим теж.

Джерело: allprodad.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Підтримайте нас!

Цього року понад 4 мільйони людей отримали доступ до ресурсів газети Слово про Слово. Для того, щоб рухатися далі нам потрібна ваша підтримка і фінансова допомога. Пожертвуйте зараз!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!