Аналітика

5 нових статистичних даних про підлітків і соціальні мережі, які варто знати

Як часто ваш підліток користується соціальними мережами? Які платформи соціальних медіа найбільш популярні серед студентів вашого студентського служіння?

Ймовірно, багато, і, ймовірно, YouTube і TikTok, згідно з новим опитуванням Pew Research Center.

Ми знаємо, чому це важливо для підлітків — ми бачимо, як їх навчають через їхні стосунки з соціальними мережами.

Але це також має значення для всіх нас, тому що те, як підлітки користуються соціальними мережами, часто визначає те, як усі використовують соціальні мережі. Майже на кожному кроці життя інтернету підлітки лідирували. Те, чи зацікавить новий додаток, часто залежить від того, як підлітки його сприйняли. Контент, який призводять до культурних явищ офлайн, часто створюють і рекламують підлітки-користувачі соціальних мереж.

Щоб якнайкраще любити та керувати підлітками — незалежно від того, чи вони наші діти, чи у наших студентських служіннях чи іншим чином під нашою опікою — нам було б розумно знати, як вони використовують соціальні мережі та інші форми технологій. Подивимось на кілька статистичних даних, які дають чіткіше уявлення про те, як ці форми медіа можуть формувати підлітків.

1. 95 відсотків підлітків користуються YouTube, а 19 відсотків користуються ним «майже постійно»

Хоча YouTube більше схожий на заміну телевізора, ніж на традиційну соціальну медіаплатформу (наприклад, Facebook чи Instagram), це, безсумнівно, соціальне медіа.

І YouTube переважає у всьому, незалежно від віку, статі, раси, соціально-економічного статусу користувачів тощо, виявив Pew. Майже всі підлітки користуються YouTube, кожен п’ятий «майже постійно».

Схожі статті

Не буде перебільшенням сказати, що YouTube є найвпливовішим, а отже, і найважливішим вебсайтом у світі. Ним користується майже кожен підліток у країні, а згідно з останнім дослідженням Pew серед дорослих США у 2021 році, ним також користується 81 відсоток усіх дорослих. YouTube — король світу соціальних мереж, але це не просто так. Це також друга за величиною пошукова система у світі, випереджаючи її лише Google.

2. 67 відсотків підлітків використовують TikTok, у порівнянні з 62 відсотками, які використовують Instagram, і 59 відсотками, які використовують Snapchat

Це, мабуть, найбільш приголомшлива статистика в усьому дослідженні, якщо не брати до уваги статистику, яка показує, що 95 відсотків підлітків у США мають смартфон (у порівнянні з 73 відсотками у 2014–15 роках). Ніхто не повинен дивуватися популярності TikTok — зараз він стимулює культуру більше, ніж будь-який інший додаток для соціальних мереж. Але ви можете бути здивовані тим, як швидко він перевершив зі кількістю уваги до себе дві основні соціальні мережі серед підлітків: Instagram і Snapchat. Коли Pew проводив це опитування шість років тому, TikTok ще навіть не було створено.

Хоча використання Instagram і Snapchat серед підлітків значно збільшилось з 2014–2015 років (10 відсотків і 18 відсотків відповідно), варто відзначити, що TikTok все одно попереду цих двох платформ.

Звичайно, є багато причин для занепокоєння щодо TikTok, від його алгоритму, що викликає звикання, до його відносин з китайським урядом. Але його привабливість незаперечна. Як людина, чиєю улюбленою програмою для соціальних мереж усіх часів є Vine, я виявив, що TikTok заповнює нішу коротких відео, яка утворилася, коли Twitter закрив Vine у ​​січні 2017 року. Також варто зазначити, що коли Pew проводив останнє опитування підлітків і соціальних мереж у 2014–2015 роках Vine цікавив лише 24 відсотки американських підлітків, що блідне у порівнянні з 67 відсотками TikTok.

3. 46 відсотків підлітків кажуть, що користуються інтернетом «майже постійно»

Здається, ніби підлітки завжди онлайн. Звичайно, частина цього часу може бути пов’язана з якимись обов’язками на роботі чи в школі. Однак інші дослідження показали, що підлітки в середньому проводять понад сім годин на день за екранними розвагами; близько 60 відсотків проводять понад чотири години на день тільки в соціальних мережах.

Оскільки підлітки завжди онлайн, вони «завжди в коридорі», пише Дерек Томпсон у своїй книзі «Hit Makers». Соціальний інтернет — це сучасна версія шкільного коридору та їдальні — сцени, яка постійно присутня та непохитна у своїх вимогах до ефективності під гарячим світлом соціального тиску.

Отже, підлітки є рабами продуктивності. Не дивно, що студенти борються з тривогою та депресією більше, ніж будь-коли.

4. 36 відсотків підлітків кажуть, що проводять «забагато» часу в соціальних мережах

У той час як 46 відсотків підлітків кажуть, що вони «майже постійно» в Інтернеті, а ще 48 відсотків кажуть, що вони в Інтернеті «кілька разів на день», лише 36 відсотків підлітків кажуть, що вони проводять «надто багато» часу в соціальних мережах.

Статистика показує, що старші підлітки (віком 15–17 років) частіше повідомляють, що витрачають занадто багато часу на соціальні мережі, ніж молодші підлітки (віком 13–14 років). Сорок два відсотки старших підлітків вважають, що вони витрачають занадто багато часу на соціальні мережі, тоді як лише 28 відсотків молодших підлітків вважають так. Важко зрозуміти, чому це так. Можливо, молодші підлітки витрачають менше часу на соціальні мережі або старші підлітки краще розуміють, скільки часу в соціальних мережах «занадто багато».

5. Лише 32 відсотки підлітків користуються Facebook, у порівнянні з 71 відсотком підлітків у 2014–15 роках

Для мене це була найменш несподівана статистика, але вона, з усім тим, помітна. Бегемот Кремнієвої долини, чия мантра «рухайся швидко і ламай речі» привела до того, що вона більше нагадує бика в посудній крамниці. Звичайно, Facebook знає це як ніхто інший. Ось чому вони придбали Instagram за мільярд доларів у 2012 році (за оцінками, він коштував 100 мільярдів доларів у 2018 році) і чому вони спробували купити Snapchat за 3 мільярди доларів у 2013 році (Snapchat відхилив пропозицію і зараз коштує приблизно 17 мільярдів доларів).

Meta, холдингова компанія Facebook, Instagram і WhatsApp, знає, що втрачає молодих користувачів своєї флагманської платформи Facebook. І він ризикує із Instagram, оскільки постійно змінює програму, щоб конкурувати з TikTok, ціною розчарування своїх користувачів.

Сила учнівства

Соціальні мережі, ймовірно, є найбільшою силою учнівства серед підлітків у вашому домі та у вашій церкві. Зрозуміло, що батьки та церковні лідери відчувають себе приголомшеними, коли розглядають перспективу дисципліни у змаганні з всюдисущим Інтернетом та його карнавалом фантазій. Тож що ви можете зробити як батьки чи керівники служіння?

По-перше, ви повинні бути готові змінити власні звички. Середньостатистичний користувач соціальних мереж витрачає на них близько двох з половиною годин на день — це не лише підлітки, а усі. Якщо ми з вами збираємося допомогти підліткам у нашому житті мати більш здорові стосунки з соціальними мережами, нам потрібно бути готовими оцінити наші власні. Дослідження Pew чітко показує, що соціальні медіа є проблемою підлітків, але це не лише проблема підліткового та студентського служіння. Ми повинні перевірити своє власне життя, перш ніж навчати підлітків.

Якщо ми з вами збираємося допомогти підліткам у нашому житті мати більш здорові стосунки з соціальними мережами, нам потрібно бути готовими оцінити наші власні.

По-друге, ви точно не помилитеся, наголосивши на важливості життя офлайн. Значний відсоток підлітків усвідомлює свої нездорові стосунки з соціальними мережами або принаймні бачить, як Інтернет впливає на їхніх однолітків. Важливо те, як ми це робимо: відзначення багатства офлайнового життя, швидше за все, приверне увагу підлітків, ніж докори за те, що вони проводять стільки часу в Інтернеті. Навчання підлітків, які постійно перебувають у мережі, не вимагає від нас змушувати їх виходити з мережі, але це вимагає від нас показати їм, що найкраще в житті – далеко від їхніх екранів.

Зрештою, ми маємо показати, що означає бути втіленою церквою. Підлітки у вашому домі чи церкві можуть бути ще невіруючими. Якщо ми хочемо показати їм найкращий спосіб знайти спільність і зміст, нам потрібно змоделювати, як це виглядає у втіленій церкві та Богові, якому ми поклоняємось. На практиці це виглядає як залучення підлітків до всіх аспектів церковного життя, від особистого читання Біблії до зборів помісних церковних богослужінь, громадських груп тощо.

Спроба повчати підлітка в епоху інтернету може виглядати як спроба загасити люту пожежу в будинку за допомогою водяного пістолета. Але завдяки Божій благодаті ми можемо покладатися на живу воду та джерела благодаті, які ніколи не висихають.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button