Світ

Володар Нобелівської премії з економіки Вернон Сміт заявив, що наука потребує віри

Володар Нобелівської премії з економіки заявив, що наука потребує віри. У новому випуску подкасту «Зустріч розумів» американський вчений лікар Вернон Сміт, якого вважають засновником експериментальної економіки, який отримав Нобелівську премію з економіки у 2002 році, розповів про те, чому наука потребує віри.

Джерело: invictory

На питання ведучого про те, чи керується наука законами, які самі по собі не є матеріальними, доктор Вернон згадав ідеї шотландського економіста та філософа-етика Адама Сміта.

«Я завжди цікавився внеском Адама Сміта. Він, звичайно, більш відомий своєю книгою “Дослідження про природу та причини багатства народів”, і мало хто знає про його роботу “Теорія моральних почуттів” – це модель порядку, який ми знаходимо у нашому оточенні, сім’ях, друзях та сусідах», − зазначив Вернон.

Вчений звернув увагу, що Сміт називав Бога джерелом порядку, великим Творцем природи.

«Він бачив, що в основі порядку лежать наші релігійні переконання, але вони не пояснюють його, тому що питання в наступному: як люди усвідомлюють цей порядок? Як люди вчаться дотримуватись правил, які створюють порядок? Це був його виклик, і він не розглядав релігію як джерело моралі та переконань, які стають реальністю завдяки нашому досвіду. Хоча він вірив у Бога і бачив у ньому джерело всього порядку, нам все ще доведеться зрозуміти, як люди дізнаються про ці правила», − зазначив Вернон Сміт.

Вчений підсумував, що навіть не знаючи цих правил, люди інтуїтивно прагнуть рівноваги.

Читайте також: 

Вернон Ломакс Сміт – американський економіст. Лауреат премії з економіки пам’яті Альфреда Нобеля 2002 року «за лабораторні експерименти в емпіричному економічному аналізі, особливо в аналізі альтернативних ринкових механізмів». Засновник (спільно зі співавторами) експериментальної економіки.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button