Блог Сергія Головіна

Обітниця гріхопадіння – Насіння жінки

Після гріхопадіння людину Творець не залишає без надії. Він дає обітницю: «І до змія сказав Господь Бог: … Я покладу ворожнечу між тобою й між жінкою, між насінням твоїм і насінням її. Воно зітре тобі голову, а ти будеш жалити його в п’яту» (Буття 3: 14,15)
На перший погляд може здатися, що в  цьому тексті допущені дві помилки: одна — смислова, інша — граматична. Що значить «насіння її»? Невже Мойсей не в курсі, звідки беруться діти? Що жінка вагітніє дітей від насіння чоловіків, а не навпаки. І чому, знову ж таки, це саме «насіння жінки» – «він»?
Цей текст отримав назву «Протоєвангеліє». Починаючи з найдавніших часів переважна кількість інтерпретаторів вбачало в ньому обітницю Спасителя, народженого Дівою. Змій завдасть Йому істотної шкоди, але сам же від цього зазнає нищівної поразки.
Попри невідповідність деталей, Єва сподівалася, що перший народжений нею син буде насінням обітниці: «І пізнав Адам Єву, жінку свою, і вона завагітніла, і породила Каїна, і сказала: Набула чоловіка від Господа.» (Буття 4: 1). Однак до безпосереднього виконання обітниці, до пришестя «повноти часу» (Галатів 4: 4) було ще довго.
Бог поступово готував людство до прийняття Свого плану спасіння. Обравши Собі за народа насіння (потомство) Авраама, Творець послав їм Закон (Тору), який був регулятором відносин в занепалому світі аж до часу приходу обіцяного Насіння — Христа: «Що ж Закон? Він був даний з причини переступів, аж поки прийде Насіння, якому обітниця дана була» (Галатів 3:19).
Закон часто сприймається як тягар: «Розумію, що ми, євреї, народ обраний, але не міг би Ти хоч зрідка обирати кого-небудь іншого?» (Джозеф Стейн. «Скрипаль на даху» – за мотивами повісті Шолом-Алейхема «Тев’є- молочник»). Насправді ж Тора була даром Божої благодаті!

Всі народи блукали в пітьмі, не відаючи, як і навіщо влаштований світ, і яке призначення людини в цьому світі. Ізраїлю ж Господь відкрив Свій задум, щоб Божий народ, наскільки це тільки можливо, являв світу повноту Образу Божого, аж поки не збудеться обітниця Протоевангелії: «А з Його повноти ми одержали всі, а то благодать на благодать. Закон бо через Мойсея був даний, а благодать та правда з’явилися через Ісуса Христа.Ніхто Бога ніколи не бачив, Однороджений Син, що в лоні Отця, Той Сам виявив був» (Від Івана 1: 16-18).
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button