Home»Блог Сергія Головіна»Обітниця гріхопадіння – Насіння жінки

Обітниця гріхопадіння – Насіння жінки

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Після гріхопадіння людину Творець не залишає без надії. Він дає обітницю: «І до змія сказав Господь Бог: … Я покладу ворожнечу між тобою й між жінкою, між насінням твоїм і насінням її. Воно зітре тобі голову, а ти будеш жалити його в п’яту» (Буття 3: 14,15)

На перший погляд може здатися, що в  цьому тексті допущені дві помилки: одна — смислова, інша — граматична. Що значить «насіння її»? Невже Мойсей не в курсі, звідки беруться діти? Що жінка вагітніє дітей від насіння чоловіків, а не навпаки. І чому, знову ж таки, це саме «насіння жінки» – «він»?

Цей текст отримав назву «Протоєвангеліє». Починаючи з найдавніших часів переважна кількість інтерпретаторів вбачало в ньому обітницю Спасителя, народженого Дівою. Змій завдасть Йому істотної шкоди, але сам же від цього зазнає нищівної поразки.

Попри невідповідність деталей, Єва сподівалася, що перший народжений нею син буде насінням обітниці: «І пізнав Адам Єву, жінку свою, і вона завагітніла, і породила Каїна, і сказала: Набула чоловіка від Господа.» (Буття 4: 1). Однак до безпосереднього виконання обітниці, до пришестя «повноти часу» (Галатів 4: 4) було ще довго.

Бог поступово готував людство до прийняття Свого плану спасіння. Обравши Собі за народа насіння (потомство) Авраама, Творець послав їм Закон (Тору), який був регулятором відносин в занепалому світі аж до часу приходу обіцяного Насіння — Христа: «Що ж Закон? Він був даний з причини переступів, аж поки прийде Насіння, якому обітниця дана була» (Галатів 3:19).

Закон часто сприймається як тягар: «Розумію, що ми, євреї, народ обраний, але не міг би Ти хоч зрідка обирати кого-небудь іншого?» (Джозеф Стейн. «Скрипаль на даху» – за мотивами повісті Шолом-Алейхема «Тев’є- молочник»). Насправді ж Тора була даром Божої благодаті!

Всі народи блукали в пітьмі, не відаючи, як і навіщо влаштований світ, і яке призначення людини в цьому світі. Ізраїлю ж Господь відкрив Свій задум, щоб Божий народ, наскільки це тільки можливо, являв світу повноту Образу Божого, аж поки не збудеться обітниця Протоевангелії: «А з Його повноти ми одержали всі, а то благодать на благодать. Закон бо через Мойсея був даний, а благодать та правда з’явилися через Ісуса Христа.Ніхто Бога ніколи не бачив, Однороджений Син, що в лоні Отця, Той Сам виявив був» (Від Івана 1: 16-18).

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

Парламент за підвищення допомоги особам з інвалідністю

Наступна Стаття

В Україні хочуть запровадити кримінальну відповідальність за неприйняття ідей ЛГБТ

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *