Світ

Влада В’єтнаму використовує розкол між зареєстрованими та незареєстрованими церквами

Влада використовує зареєстровані церкви для тиску на церкви без реєстрації. Утиск місцевою владою членів незареєстрованих церков у В’єтнамі не є чимось новим. Але нове полягає в тому, що влада використовує зареєстровані церкви для цього.

Джерело: invictory

«Церкви у В’єтнамі завжди неохоче реєструвалися в державних органах, тому що це зробити складно, а після реєстрації церквам важко дотримуватись усіх чинних обмежень, — каже представник організації «Голос мучеників — Корея» д-р Хен Сук Фолі. — Тепер, крім дотримання вимог уряду, від зареєстрованих церков очікується й допомога у боротьбі із незареєстрованими церквами у своєму районі чи конфесії».

За словами представника Фолі, це може викликати недовіру та конфлікти між християнами із зареєстрованих та незареєстрованих церков, особливо в таких регіонах, як провінція Даклак у Центральному нагір’ї В’єтнаму, де зареєстровані та незареєстровані церкви тісно сусідять одна з одною.

У зареєстрованих церквах кажуть, що «згідно з Римлянами 13:1, ми повинні підкорятися владі», а незареєстровані церкви кажуть – «Але згідно з Дії 5:29 ми повинні коритися Богу, а не людям». З практичної точки зору це означає, що зареєстровані церкви повинні повідомляти державним органам інформацію про свої приходи, і отримувати дозвіл від них щоразу, коли планують проводити будь-які заходи. Церква має отримати дозвіл на діяльність у певному районі країни, отже, в інших районах церква не має права вести свою діяльність. Тим часом незареєстровані церкви вільно здійснюють своє служіння, не зважаючи на небезпеку. Вони йдуть туди, куди їх веде Дух, і роблять те, чого Дух закликає їх. І навіть коли їх переслідують або садять у в’язницю, вони дякують Господу. Неважко зрозуміти, як ця проблема може призвести до поділу між в’єтнамськими церквами.

За словами представника Фолі, урядовці оперативно використовують цей розкол.

«Є пастор із незареєстрованої церкви в Центральному нагір’ї (ім’я та адреса не розголошуються з міркувань безпеки), який любить Господа всім своїм серцем і вирушає у віддалені та недоступні райони, щоб проповідувати Євангеліє неохопленим поселенням, – каже представник Фолі. — Місцева влада була незадоволена його діяльністю і робила все можливе, щоб зупинити його, у тому числі повідомляється, що за їх наказом зловмисник встромив дерев’яну палицю в колесо його мотоцикла, через що постраждали пастор, його дружина та син».

Не зважаючи на це, пастор і його сім’я продовжують своє служіння. Оскільки влада не могла зупинити пастора безпосередньо, вона, як повідомляється, звернулася до керівника зареєстрованої церкви, якого було призначено делегатом В’єтнамської євангелічної церкви від регіону. Влада наказала йому зупинити пастора незареєстрованої церкви.

В’єтнамська євангелічна церква – найстаріша і найбільша протестантська церква у В’єтнамі, заснована місіонерами Християнського Місіонерського альянсу (C&MA) з Північної Америки у 1911 році.

«Делегат від зареєстрованої церкви зателефонував пастору незареєстрованої церкви та дорікнув того, наголошуючи на євангелізації тільки у своєму районі, — каже представник Фоулі. — Але пастор незареєстрованої церкви каже, що кориться більше Богові, ніж людям, і що він продовжуватиме служіння, яке довірив йому Господь, хоч би чого це коштувало. Таким чином, уряд і необхідна реєстрація церков стали між цими двома братами й створили поділ у тілі Христовому у В’єтнамі».

Державний департамент Сполучених Штатів визначає В’єтнам як одну з десяти країн, що викликають особливе занепокоєння відповідно до положень Закону про міжнародну свободу віросповідання (IRFA) 1998 року через факти, в яких Департамент бачить «серйозні порушення свободи віросповідання». Іншими країнами у списку Держдепартаменту є Бірма, Китай, Еритрея, Іран, Північна Корея, Пакистан, Росія, Саудівська Аравія, Таджикистан та Туркменістан.

У короткому викладі доповіді Державного департаменту за 2021 рік про міжнародну релігійну свободу у В’єтнамі зазначається: «Релігійні активісти звинуватили владу в «маніпулюванні» визнаними урядом релігійними групами та звинуватили їх агентів та довірених осіб у розпалюванні конфліктів з метою придушення діяльності незареєстрованих.

«Це стратегія «розділяй і володарюй», і вона виразно не була винайдена в’єтнамським урядом, — каже представник Фолі. Християни траплялися у цю пастку, починаючи з Нового Завіту. У всіх своїх посланнях Павло пише про зовнішні сили, які прагнули внести поділ між ранніми християнами. Незалежно від того, що було джерелом поділу — чи то обрізання, їжа чи прямування за певними лідерами, — рада Павла завжди була однією і тією ж: щоб отримати порятунок, потрібно довіритися одному Христу, не примушувати нікого йти проти своєї совісті й любити один одного. Навіть у Посланні до Євреїв описується ситуація, коли деякі християни повернулися в юдаїзм, ймовірно, щоб уникнути переслідувань з боку римської влади, тому що юдаїзм був «захищеною» релігією, а християнство — ні».

«Голос мучеників — Корея» насамперед співпрацює з християнами з незареєстрованих церков і опублікував серію книг про служіння в підпіллі, присвячену тому, як церкви в будь-якій країні можуть перейти від зареєстрованого до незареєстрованого статусу.

Проте організація докладає всіх зусиль, щоб допомогти християнам як із зареєстрованих, так і незареєстрованих церков уникнути конфліктів між собою.

Читайте також:

«Ніщо не робить владу щасливішою, ніж коли християни ворогують один з одним, — каже представник Фолі. – Зареєстрованим церквам ми намагаємося допомогти зрозуміти, що Римлянам 13 не вчить нас віддавати кесареві все, чого вимагає кесар – тільки Бог заслуговує на нашу беззастережного послуху. Незареєстрованим церквам ми намагаємося допомогти зрозуміти, що, хоча Дії 5 дійсно вчать нас тому, що тільки Бог гідний беззастережного послуху, він також навчає нас, що ми повинні добровільно і з радістю приймати будь-які покарання, які влада покладає на нас за послух Богові, навіть несправедливо призначені».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button