Християнські новини

19 осіб вбито бойовиками в Буркіна-Фасо: Тут більше немає християн

Через збільшення кількості атак джихадистів в Буркіна-Фасо було введено надзвичайний стан. Невідомі напали на мирних жителів в місті Арбінда, розташованому на півночі Буркіна-Фасо. В результаті атаки постраждали 13 осіб, 19 загинули.
Інцидент стався в неділю, 9 червня. Збройні сили Буркіна-Фасо почали пошукову операцію в регіоні, що постраждав від атаки бойовиків.
Через спалах ісламістського насильства в Буркіна-Фасо за останні кілька місяців загинули сотні людей. Понад 150 000 жителів були змушені покинути свої будинки, рятуючись від джихадистських угруповань, що поширюються в зоні Сахеля.
Погіршення ситуації в сфері безпеки спонукало уряд Буркіна-Фасо на півроку оголосити надзвичайний стан у кількох північних провінціях, що межують з Малі, в грудні 2018 року. Влада була вимушена продовжити надзвичайний стан ще на шість місяців після того, як джихадісти напали на мирних жителів в провінції Арбінда Соума.
«У цьому місті більше немає християн», – передали християнській благодійній організації Barnabus Fund. «Доведено, що вони шукали християн. Сім’ї, які приховують християн, вбиті. За шість місяців Арбінда втратила не менше 100 чоловік ».
У квітні пастор і п’ять прихожан були вбиті в місті Сільгаджі в північній частині країни. У той час вважалося, що напад на церкву Сільгаджі був першим, націленим на церкву в Буркіна-Фасо, де в основному співіснували мусульмани і християни.
У травні католицька церква зазнала нападу в північному місті Дабло, де бойовики також убили пастора і п’ятьох прихожан, деякі з яких були старійшинами церкви. Крім того, екстремісти в Дабло підпалили церкву і сусіднє кафе. Вони також напали на місцевий медичний центр і підпалили автомобіль медсестри.
Християнська організація допомоги Open Doors U.K. повідомляє, що багато пасторів і їх сім’ї були викрадені і залишаються в полоні, в той час як в північній частині Буркіна-Фасо було закрито понад 200 церков, щоб уникнути нових нападів на богослужіння.
«Це найбільший шок нашому житті як християн. Ніколи в нашій найсміливішій уяві ми не думали, що це станеться », – сказав пастор Даніель Савадов «Відкритим дверям». «Ми залишили все, заради чого працювали. Наших дітей вигнали зі школи. Деякі з наших людей були вбиті».

Більше про переслідування християн:

«Тисячі сімей, маленьких дітей, чоловіків і жінок виживають в абсолютно важких умовах, деякі в переповнених наметах і без достатньої кількості їжі, води або медичної допомоги. Вкрай важливо, щоб ми посилили поточну надзвичайну допомогу в Буркіна-Фасо і в Сахеле в цілому, де зростаюча нестабільність безпосередньо породжує швидке погіршення гуманітарної ситуації».

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

 

Джерело: The Christian Post

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button