Домашня » Новини » 19 осіб вбито бойовиками в Буркіна-Фасо: Тут більше немає християн

19 осіб вбито бойовиками в Буркіна-Фасо: Тут більше немає християн

7
Поширень
Pinterest WhatsApp

Через збільшення кількості атак джихадистів в Буркіна-Фасо було введено надзвичайний стан. Невідомі напали на мирних жителів в місті Арбінда, розташованому на півночі Буркіна-Фасо. В результаті атаки постраждали 13 осіб, 19 загинули.

Інцидент стався в неділю, 9 червня. Збройні сили Буркіна-Фасо почали пошукову операцію в регіоні, що постраждав від атаки бойовиків.

Через спалах ісламістського насильства в Буркіна-Фасо за останні кілька місяців загинули сотні людей. Понад 150 000 жителів були змушені покинути свої будинки, рятуючись від джихадистських угруповань, що поширюються в зоні Сахеля.

Погіршення ситуації в сфері безпеки спонукало уряд Буркіна-Фасо на півроку оголосити надзвичайний стан у кількох північних провінціях, що межують з Малі, в грудні 2018 року. Влада була вимушена продовжити надзвичайний стан ще на шість місяців після того, як джихадісти напали на мирних жителів в провінції Арбінда Соума.

«У цьому місті більше немає християн», – передали християнській благодійній організації Barnabus Fund. «Доведено, що вони шукали християн. Сім’ї, які приховують християн, вбиті. За шість місяців Арбінда втратила не менше 100 чоловік ».

У квітні пастор і п’ять прихожан були вбиті в місті Сільгаджі в північній частині країни. У той час вважалося, що напад на церкву Сільгаджі був першим, націленим на церкву в Буркіна-Фасо, де в основному співіснували мусульмани і християни.

У травні католицька церква зазнала нападу в північному місті Дабло, де бойовики також убили пастора і п’ятьох прихожан, деякі з яких були старійшинами церкви. Крім того, екстремісти в Дабло підпалили церкву і сусіднє кафе. Вони також напали на місцевий медичний центр і підпалили автомобіль медсестри.

Християнська організація допомоги Open Doors U.K. повідомляє, що багато пасторів і їх сім’ї були викрадені і залишаються в полоні, в той час як в північній частині Буркіна-Фасо було закрито понад 200 церков, щоб уникнути нових нападів на богослужіння.

«Це найбільший шок нашому житті як християн. Ніколи в нашій найсміливішій уяві ми не думали, що це станеться », – сказав пастор Даніель Савадов «Відкритим дверям». «Ми залишили все, заради чого працювали. Наших дітей вигнали зі школи. Деякі з наших людей були вбиті».

Більше про переслідування християн:

«Тисячі сімей, маленьких дітей, чоловіків і жінок виживають в абсолютно важких умовах, деякі в переповнених наметах і без достатньої кількості їжі, води або медичної допомоги. Вкрай важливо, щоб ми посилили поточну надзвичайну допомогу в Буркіна-Фасо і в Сахеле в цілому, де зростаюча нестабільність безпосередньо породжує швидке погіршення гуманітарної ситуації».

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

 

Джерело: The Christian Post

Попередня Стаття

Рада Церков поставила кандидатам до парламенту питання щодо моралі і релігійної свободи

Наступна Стаття

Населення України скоротиться до 2050 р. на 19,9% - ООН

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *