Актуальне

На лаві підсудних Гааги мають сидіти і російські церковні лідери

Писав колись 16 травня 2016 року… Декалог пропаганди, Геббельс та Кисельов. Не знаю, правильно чи ні, але до війни багато що видалив під тиском як російських, так і певного кола українських пасторів. Але я не про це…

Слухаючи, як багато російських християн і пасторів повторюють за Кремлем дегуманізуючі ідеологічні конструкти, згадалося… На лаві підсудних Гааги, якщо (дуже сподіваюся) справа таки дійде до міжнародного трибуналу, повинні сидіти й християнські церковні лідери, такі як патріарх Кирило, Сергій Ряховський, пензенські пастори, і багато інших, які, перекручуючи Євангеліє, обслуговують сатанинську ідеологію «русского міра» і підтримують фашистський уряд і народний настрій Російської Федерації.

Дмитро Кисельов, розмірковуючи 24 квітня про дивізію «СС Галичина» і завіти Адольфа Гітлера, точно безперечно дотримувався завітів Йозефа Геббельса, рейхсміністра народної освіти й пропаганди Німеччини, і за сумісництвом імперського уповноваженого з тотальної військової мобілізації. Перш ніж говорити про український народ, як про націю-колаборанта, варто було б Кисельову розібратися в причинах 120-тисячної армії Власова. Мені особливо шкода, що на заміну акцентів і понять ведуться багато християн, у тому числі євангельські, ототожнюючи сутність зла з національною ознакою, з тим, що ти отримуєш при народженні й що не у твоїй владі змінити…

«Декалог пропаганди» Геббельса, складений Вільфрідом фон Овеном

Зверніть увагу на пп. 5, 6 та 8.

1. Пропаганда завжди є лише засобом, а не метою.
2. Пропаганда може і повинна, особливо під час війни, відмовитися від гуманізму та естетики, як би високо ми їх не цінували, тому що у боротьбі народу йдеться ні про що інше, як про його буття.
3. Пропаганда є «воістину грізною» зброєю в руках знавця.
4. Пропаганда повинна вестися якомога влучніше і тим самим успішно, тому що − за Мольтке − у війну найгуманнішим методом є той, який найшвидше досягає своєї мети.
5. Пропаганда завжди звернена лише до мас, а не до інтелігенції, тому її рівень має орієнтуватися на можливості сприйняття найбільш обмежених серед тих, на кого вона має вплинути.
6. Пропаганда повинна впливати більше на почуття, ніж на розум, оскільки маса по суті має жіночний характер, тому почуття дохідливіші за роздуми.
7. Пропаганда має не розважати, а бути засобом досягнення політичної мети. Тому розвага є смертельним ворогом успіху.
8. Пропаганда має обмежитися мінімумом та повторювати це постійно. Наполегливість є важливою передумовою успіху.
9. Пропаганда може бути об’єктивною, вона має бути принципово суб’єктивно односторонньою.

(© Wilfried von Oven: Wer war Goebbels? Biographie aus der Nähe. Herbig, München 1987, S. 71-72).

Намагаючись зрозуміти своє покоління, покоління народжених в СРСР, покоління, яке намагається мінімізувати або виправдати злочини радянської влади, прикриваючись злочинами нацизму, покоління, яке намагається схрестити християнську віру з ідеалами атеїзму, матеріалізму і комунізму, покоління, яке вірить, що, якби не розвал СРСР, то ми б уже були у світлому майбутньому, яке будувалося без Бога, покоління, яке народжує священників та пасторів, для яких вождь-вбивця є батьком народів, покоління, яке у мирному розвалі СРСР бачить не руку Божу, НЕ ВІДПОВІДЬ СОТНІ ТИСЯЧ МОЛИТВ ВДОВ, СИРОТ, МУЧЕНИКІВ, а диявольська дія, яка їх позбавила, представників пізнього совка, почуття комфорту за залізною завісою.

Так ось, думаючи про своє покоління, які захищають ідеологію СРСР і право на червоний терор і диктатуру пролетаріату, які стали жертвою радянської пропаганди, мені приходять на згадку слова Єремії: «Тільки брехню успадкували наші батьки, порожнечу і те, у чому немає користі», «Пророки пророкують брехню, і священники панують за їх допомогою, і народ Мій любить це. Що ж ви робитимете після всього цього?»…

Сергій Ряховський та 2300 пасторів помісних церков РОС ХВЕ, ректори семінарій РОС ХВЕ, що ж ви робитимете після цього? Більшість із вас своїм мовчанням вже підтримала всі дев’ять пунктів методички Геббельса… Ви стверджуватимете, що «ми нічого не знали й нічого не могли зробити?». І де в цьому всьому Євангеліє Царства Божого та позиція доброго самарянина, коли ваші церкви та семінарії з кілками та смолоскипами прийшли до Саду Гефсиманського подивитися, кого поцілує Юда?

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Тарас Дятлик

Пошукач кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова, голова правління ГО "Євангельська акредитаційна теологічна асоціація", член Міжнародної ради по євангельській богословській освіті (в рамках Всесвітнього євангельського альянсу), член Наглядової ради асоціації "Богослови без кордонів", регіональний директор United World Mission (Overseas Council) по Східній Європі та Центральній Азії в області розвитку богословських освітніх систем. Випускник Донецького християнського університету й Evangelische Theologische Faculteit (Лувен, Бельгія) за спеціалізацією богослов'я Нового Завіту.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. А що нам – за великим рахунком – до них?
    Тобто. Всі вони “та нехай собі як знають – божеволіють, конають; нам своє робить”… А Господь, зрештою, детально розбереться і справедливо воздасть кожному по всіх ділах його. Амінь.
    (Цей відомий поетичний уривок та його пунктуацію процитував по пам’яті.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button