Блог Себастьяна Тегзи

10 книг, які суттєво вплинули на мене

За все своє життя я прочитав немало книг. Дуже люблю читати, щиро кажучи. Настільки, що якщо протягом дня хоч трохи щось не почитаю – не можу заснути. Але серед усіх прочитаних книг не всі залишили в моїй душі якийсь вагомий слід. Були навіть такі, що справили на мене доволі сильне враження під час читання, але з часом їхній вплив зійшов нінащо. Ну, а є, звісно, такі книги, значення яких з роками не тільки не проминуло, але й стало ще більшим. Отож, сьогодні хотів поділитися з вами десятком саме таких книг, які суттєво вплинули на формування мого світогляду та найглибших переконань.

  1. Хосе Прадо Флорис, «Ідіть євангелізуйте охрещених» (укр.) − праця відомого католицького автора і євангелізатора, яка кардинально змінила мої погляди у катехетиці та благовісті.
  2. Дітріх Бонхоффер, «Слідуючи за Христом» (рос.) − книга видатного лютеранського пастора і богослова ХХ ст., яка ґрунтовно укріпила мої уявлення про християнське учнівство.
  3. Н.Т. Райт, «Що насправді сказав апостол Павло?» (рос.) − книга англіканського єпископа і богослова, яка перевернула мої уявлення про богослов’я апостола Павла та Нового Завіту загалом.
  4. Ричард Хейз, «Відгомони Писання у посланнях Павла» (рос.) − книга євангельського екзегета і біблеїста, яка відкрила для мене багатий світ інтертекстуальності в Святому Письмі та творчу екзегетику його авторів.
  5. Ганс Урс фон Бальтазар, «Пасхальна тайна. Богослов’я трьох днів» (рос.) − книга видатного католицького богослова ХХ ст., яка відкрила мені красу богослов’я хреста й назавжди пов’язала з ним моє життя.
  6. Мірослав Вольф, «За Подобою Нашою. Церква як образ Трійці» (рос.) − габілітаційна дисертація сучасного євангельського інтелектуала та богослова, яка фундаментально визначила мій вектор в еклезіології.
  7. Валерій Алікін, «Історія і практика зібрань у Ранній Церкві» (рос.) − монографія російського євангельського дослідника, яка зробила докорінний переворот мого світу в галузі літургіки.
  8. Джон Стотт, «Євангельські істини. Особистий заклик до християнської єдності» (рос.) − книга ведучого євангельського богослова ХХ ст., яка докладно сформувала мій погляд на євангелікалізм та дозволила осмислити власну ідентичність.
  9. Клайв Люїс, «Просто християнство» (укр.) − книга відомого англіканського письменника і апологета, яка підкорила моє серце і дала мені ясний і широкий погляд на християнство.
  10. Карл Барт, «Вступ до євангелічної теології» (рос.) − книга найвизначнішого протестантського богослова ХХ ст., яка остаточно дала мені зрозуміти, що євангельський насправді це такий, що стосується насамперед Євангелія Ісуса Христа, а не сучасних євангельських фундаменталістів.

Читайте також:

Є книги, читаючи які, згораєш від бажання дочитати їх до кінця і водночас не хочеш, щоб вони колись закінчувались, через те, що вони такі неймовірно проникливі та цікаві. Про них можна сказати також, що прочитавши їх, уже не можеш дивитися на речі так, як дивився на них раніше: усе життя, так би мовити, ділиться на до і після їх прочитання. Так ось, оці 10 книг, які я вказав тут, є для мене саме такими.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button