РелігіяХристиянські новини

Звернення до мера Києва та МВС від євангельської церкви й благодійного центру, які зазнали рейдерської атаки

Євангельська Церква «Християнська Надія» (м. Київ) та благодійний центр «Варнава» зазнали рейдерської атаки. «Ми звертаємося до МВС, мера Віталія Кличка з закликом повернути цю ситуацію у правове поле», – повідомляють вони у Facebook.
У зверненні вони зазначають, що з 1994 р. євангельська церква «Християнська Надія» та благодійний центр «Варнава» опікуються проблемами соціально вразливих категорій населення: самотні літні люди; діти-сироти та діти з інвалідністю; переселенці із зони АТО; люди з інвалідністю; люди, що втратили житло чи пережили трагічні події у своєму житті та втратили надію.
Річ у тім, що вони придбали недобудований майновий комплекс на вулиці Генерала Жмаченка, 20, адаптували його для соціальної діяльності та багато років орендують земельну ділянку, допомагаючи таким людям. Проте суть проблеми в тому, що саме їх земельна ділянка стала мішенню рейдерської атаки з боку міських «бізнесменів» та деяких високопосадовців.
До того, як повідомляє церква та благодійний центр, у жовтні цього року напередодні виборів депутати Київської міської ради під впливом заступника міського голови Олександра Харченка безпідставно проголосували за розірвання договору оренди земельної ділянки. Проте це рішення до цього часу не опубліковане ні на офіційному сайті КМР, ні у газеті «Хрещатик», а отже рішення не набрало чинності, вважають вони.

«На нашу підтримку вже висловилась низка громадських та релігійних організацій, благодійних фондів, відомих меценатів. Також Церква має намір звернутись до закордонних посольств, які підтримують свободу віросповідань та борються проти утисків віруючих у різних країнах», – йдеться у зверненні.

Але за їх словами ініціатори рейдерського захоплення ділянки встановили на їх території без будь-яких дозвільних документів дитячий спортивний майданчик. До того Олександр Харченко втягнув у конфлікт поліцію.

«Правоохоронців свідомо дезінформують і, як ми розуміємо, спроби рейдерського захоплення будуть повторюватися», – зауважили вони.

Тому було офіційно заявлено, що наразі церква є законний орендар земельної ділянки й належним чином сплачує до бюджету усі платежі за договором оренди.
«Ми вирішили розширювати наш центр й перетворити його на духовно-благодійне містечко, у якому будуть, крім приміщень церкви, школа, центр розвитку дитини, дитячий садок, музей Всесвіту, благодійна поліклініка, багатофункціональний зал для занять спортом для усіх мешканців району, а також приміщення творчого центру для занять людей з інвалідністю, благодійний центр реабілітації та навчання дітей з порушенням слуху та зору, центр турботи для дітей з захворюванням на аутизм, центр реабілітації та турботи для самотніх літніх людей», – підкреслюють церква та благодійний центр.

Також вони повідомили, що для реалізації цих планів знайдено інвестора, який погодився на їх умовах збудувати цей комплекс. Проте їм можуть перешкодити в реалізації цього проєкту, як вони зазначають у зверненні:

«Ми вже отримали містобудівні умови та мали отримати дозвільні документи від КМР і КМДА. Але у деяких чиновників та їх бізнес-партнерів інше бачення розвитку території земельної ділянки, яку ми орендуємо: О. Харченко 23.10.2020 вперше озвучив, що на усій цій території будуть збудовані багатоповерхівки, окрім цього майданчика».

Церква вважає, що  за цим стоїть компанія, яка має кілька об’єктів поруч з ними та вважає земельну ділянку на Жмаченка, 20 «ласим шматком».
«Цей забудовник неодноразово різними способами намагався вийти з Церквою на переговори та змусити відмовитись від ділянки, але йому це не вдавалося. Найгірше, що через злочинні дії рейдерів страждають ті, кому ми роками допомагаємо – хворі діти, нужденні, люди з особливими потребами, діти-аутисти, прості віряни. Всі вони такі ж кияни, як ми з вами! Ми маємо намір рішуче відстоювати свої права.
Ми звертаємося до МВС, мера Віталія Кличка з закликом повернути цю ситуацію у правове поле», – заявлено у зверненні.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Поживемо – побачимо, якими саме будуть реакція й конкретні дії відповідних органів МВС та керівництва м. Києва на це звернення євангельської церкви “Християнська надія”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button