СвітХристиянські новини

Після закриття церков в Китаї віруючі проводять служіння на вулиці

Церква в Шанхаї закрита, але християни по всьому Китаю звертаються до минулого досвіду, щоб зберегти свою віру. Минулого тижня християни церкви в Шанхаї (які побажали залишитися анонімними) провели недільне богослужіння на вулиці після того, як влада закрила їхню церкву.

На відео, опублікованому на цьому тижні організацією «Голос мучеників-Корея», члени церкви співають перед закритою будівлею своєї церкви, повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на прес-центр «Голос мучеників-Корея».

Зі слів представника організації «Голос мучеників-Корея» Хен Сук Фолі, закриття церков є тенденцією, яка набирає темпи по всьому Китаю, пов’язаної із виконанням низки законів про релігію, прийнятих в січні 2018 року. Але представник Фолі говорить, що, хоча тенденція викликає сильну стурбованість, у християн Китаю є відповідь — повернення до домашнього служіння, яке в усі часи допомагало християнам зберегти віру.

«Коли дивишся відео, як християни в Шанхаї співають на вулиці поруч із закритою будівлею церкви, можна зрозуміти, що вони не бояться влади, — говорить представник Фолі. – Замість цього вони (і інші християни Китаю) бачать в ситуації, що склалася, як Бог перенаправляє церкви Китаю від сучасної моделі «мегацеркви» до моделі, що існувала задовго до цього, коли християни зустрічалися де завгодно, коли завгодно, використовуючи наявні у них Біблії та інші навчальні матеріали, щоб зберегти свою віру і навіть поширювати її».

Представник Фолі зазначає, що деякі китайські церкви, з якими працює «Голос мучеників-Корея», переносять свої богослужіння з центральної будівлі церкви в будинки прихожан, інші проводять зібрання в громадських парках. За її словами, мета — децентралізація церковної діяльності і делегування якомога більшої частини служіння від пасторів і підготовлених лідерів на простих членів церкви.

Представник Фолі додає: «На сьогодні церкви Китаю найбільш потребують ресурсів і матеріалах для проведення богослужінь і навчань поза будівлею церкви».

Представник Фолі зазначає, що лідери кількох сотень церков з 30 провінцій Китаю звернулися до організації «Голос мучеників-Корея» і її партнера з США China Aid з проханням забезпечити 5000 наборів «Недільна школа в коробці» («Sunday School in a Box») в протягом наступного року. Представник Фолі говорить, що набір складається з матеріалів, призначених для того, щоб віруючі батьки з будь-яким рівнем освіти могли навчити і виховати у вірі власних дітей і інших родичів в домашніх умовах.

На даний момент «Голос Мучеників-Корея» і China Aid зібрали кошти на 2500 наборів, які церкви почнуть розподіляти в святкові дні.
церкви в Шанхаї

Джерело: invictory.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!