Актуальне

Історичний мирний договір чи підготовка для приходу антихриста?

Для євангельських християн важко дивитися як розвиваються події на Близькому Сході, не замислюючись про біблійні пророцтва. Чи слід нам радіти історичному мирному договору між Ізраїлем і ОАЕ з Бахрейном? Або ж це веде до небезпечного, помилковому світу, який тільки прискорить правління антихриста?
Давайте спочатку зрозуміємо, наскільки історичним насправді є цей договір.
Протягом 30 років, з 1948 до 1978 року, жодна близькосхідна держава не укладала мир з Ізраїлем. Тільки в 1979 році Єгипет зробив історичний крок, який в кінцевому підсумку привів до вбивства сміливого єгипетського лідера Анвара Садата.
Наступною близькосхідною (і мусульманської) країною, яка уклала мир з Ізраїлем стала Йорданія в 1995 році, 16 років по тому. Відтоді жодна ісламська близькосхідна держава не укладала мир з Ізраїлем. Тобто, до сьогодні, 25 років по тому.
До того, це перший випадок, коли дві країни підписали мирні договори в один і той же день. Отже, те, на що раніше пішло 47 років (з 1948 по 1995 рік), відбулося протягом декількох годин. Це повністю перевершує все, що ми бачили раніше в історії сучасного Ізраїлю.

Крім того, це сталося, коли Президент Трамп переніс американський уряд в Єрусалим, і коли він офіційно визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. Це робить мирний договір ще більш примітним.
Давайте не будемо забувати, що нам протягом багатьох років говорили, що такі дії будуть катастрофічними для Америки, і що це призведе до повномасштабної війни з мусульманським світом.
Ось чому стаття Боаза Бісмут в «Times of Israel» була названа «Подія, яка змінить історію Близького Сходу». Він написав:

«Навіть під час пандемії ми можемо дозволити собі радіти першому відкритому теплому миру між Ізраїлем та арабськими країнами і ігнорувати циніків, які прагнуть применшити важливість сьогоднішніх подій».

Очевидно, що палестинці зовсім не раді цим договором, і деталі угоди слід ретельно проаналізувати.
Але не можна заперечувати важливість цього договору, який має назву «Угода Авраама». Як стверджує один з офіційних документів, «ця подія допоможе привести до майбутнього, в якому всі народи і всі віросповідання зможуть жити разом в дусі співробітництва і насолоджуватися миром і процвітанням, і в якому держави будуть зосереджені на спільних інтересах і побудові кращого майбутнього».
Проте, саме подібні слова змушують деяких євангельських християн, які знають пророцтва, говорити: «Зачекайте! Зрештою на Близькому Сході не може бути справжнього миру, поки не повернеться Ісус. Плюс, в Писанні є пророцтва, які говорять про помилковий мир, влаштований антихристом, який послабить пильність світу і приведе до загибелі мільйонів. Обережно!».
На думку спадають уривки з Писання, наприклад, 1 до Солунян 5:3, де Павло пише:

«Бо коли говоритимуть: Мир і безпечність, тоді несподівано прийде загибіль на них, як мука тієї, що носить в утробі, і вони не втечуть!»

Також актуальні і слова з Єзекіїль 38:11-12, де ворожі народи скажуть про Ізраїль:

Схожі статті

«та й скажеш: Піду на неукріплений край, знайду спокійних, що безпечно сидять, усі вони сидять в осадах без муру, і нема в них засува та воріт, щоб набрати здобичі, і чинити грабунок, щоб повернути свою руку на заселені руїни, і на народ, зібраний з народів, що набувають добуток та маєток, що сидять посеред землі.»

Хто може уявити собі народ Ізраїлю, описаний «що безпечно сидять, усі вони сидять в осадах без муру, і нема в них засува та воріт»? Хто може уявити собі, що Ізраїль послабить пильність?
Але згідно з деякими дослідникам пророцтв, ці слова сповняться в кінці цього віку. У світлі цього, чи не слід дивитися на «Угоду Авраама», яке Трамп описав як «світанок нового Близького Сходу», з великою обережністю, особливо, якщо ще 5-6 інших народів наслідують цей приклад і приєднаються до мирного процесу?
Як людина, яка інтенсивно вивчала Біблію протягом більшої частини останніх 50 років, я можу з абсолютною впевненістю сказати, що я не знаю.
Я не знаю, підготує чи це шлях для антихриста.
Я не знаю, чи зашкодить це в кінцевому підсумку Ізраїлю більше, ніж допоможе.
Але я точно знаю, що Ісус сказав:

«Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть.» (Від Матвія 5:9).

Я точно знаю, що Павло сказав:

«Коли можливо, якщо це залежить від вас, живіть у мирі зо всіма людьми!» (До Римлян 12:18).

Що я точно знаю, так це те, що для Ізраїлю краще мати більше друзів, ніж ворогів.
При цьому, якщо на Близькому Сході настане раптовий і драматичний мир, я буду сповнений надій і обережний.
Чи буде це результатом десятиліть (а то й століть) молитов і багатьох років дипломатії? Або ж це буде перший крок до небезпечного світового уряду, яке врешті-решт може противитися Самому Богу?
Очевидно, одному Богу відомо. Але коли справа доходить до прийняття рішень національного рівня, вони повинні ґрунтуватися більше на прагматизмі, ніж на пророцтвах. Причиною цього є те, що релігійні віруючі часто невірно тлумачать пророцтва, віщуючи кінець світу або повернення (чи прихід) Месії.
Якщо говорити про пророцтва, та ж сама Біблія, яку я цитував вище, говорить про день, коли народи, такі як Єгипет і Ассирія (сучасний Ірак) зберуться разом і будуть поклонятися Богу Ізраїля після часу великих потрясінь і суду. Як сказано у пророка Ісаї:

«Того дня буде Ізраїль третім краєм побіч Єгипту й Асирії, благословенням серед землі, бо Господь Саваот його поблагословив та й сказав: Благословенний народ мій Єгипет, і Ашшур, чин Моїх рук, та Ізраїль, спадщина Моя!» (Ісая 19:24-25).

Фактично, Ісая пророкував про інші арабські народи, які звертаються до Бога Ізраїлю через Месію (Ісая 42:11; 60: 7).
Тому, хоча тільки Господу відомі наслідки цього важливого мирного договору, давайте, як мінімум, радіти тому, що лідери зустрічаються разом, а не вбивають один одного. І давайте дивитися на «Угоду Авраама» як на нагадування про день, коли всі народи землі прийдуть до Єрусалиму на поклоніння Господу (Ісая 2:1-4).
Нехай прискорить Він наступ цього дня!

Автор: Майкл Браун

Джерело:
https://ieshua.org/istoricheskij-mirnyj-dogovor-ili-podgotovka-dlya-antihrista.htm
Оригінал:
https://askdrbrown.org/library/historic-peace-treaty-or-preparation-antichrist
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

4 Коментарів

 1. Питається: якщо шановний автор цього допису, цих роздумів і міркувань – як він сам це визнає – достеменно геть нічого “не знає” й, відповідно, не в змозі щось – більш-менш конкретно й недвозначно – сказати й прогнозувати щодо цієї “угоди Авраама”, то навіщо було братися за перо? :)

 2. Р. S. Хочу запропонувати тут деякі свої думки.
  Уповання всього цього сучасного секулярного світу – щодо осягнення і забезпечення регіональних та (в цілому) всезагального миру і безпеки – пов’язані, головним чином, з пошуком відповідних (“миротворчих”) політико-дипломатичних рішень і угод держав та інших оргструктур. І яких – дійсно чесних та справедливих і направду миротворчих, звичайно, варто і слід прагнути та добиватися. Й, відповідно, укладати та чесно й нелицемірно виконувати.
  Разом з тим. Увесь історичний досвід людства свідчить і доводить, а, тим паче, однозначно акцентує Слово Боже, ось про що. Тобто: досягти міцного і всеохоплюючого, правдивого, справедливого й довготривалого (“вічного”) миру і спокою та стабільності – що на Близькому Сході, що в усьому світі в цілому, – причому, суто й виключно ЛЮДСЬКИМИ (“об’єднано-глобальними”), без БОЖОГО втручання та дійсного навернення до Господа держав і народів, зусиллями й засобами (включаючи і т. зв. “спільні дії всіх релігій” тощо), ніяк не вдасться!
  Це, як мінімум, – наївні ілюзії та утопії і, за своїм змістом та назагал, – нереалістичні (нездійсненні) і марні сподівання і надії.
  Ба більше. Всі такі розмови й різноманітні подібні домагання – це, радше і скоріш за все, практично (і по суті) дійсно: торують шлях до приходу й воцарювання Антихриста!
  І оце Друге – наприкінці відносно недовгої “доби Антихриста” – пришестя у цей світ його Спасителя і Месії (Ісуса Христа), як стверджують деякі біблійні пророцтва й обітниці, має статися саме на тлі надзвичайного й дуже тривожного й небезпечного загострення світової ситуації. А надто – запеклого збройного протистояння на Близькому Сході і особливо довкіл Єрусалима і в самому місті. (Див., зокрема, Зах.14:1-9).

 3. Р. Р. S. Крім того, як виглядає, саме цей час для цього гучного піар-оголошення про укладення “історичного договору віку” – “угоди Авраама” вибраний не зовсім випадково.
  Як добре відомо, в США 3 листопада мають відбутися чергові президентські вибори. Ну і нинішня республіканська адміністрація в Білому домі, судячи з усього, розраховує, що – поміж іншого – все це у передвиборчих перегонах має підняти існуючий рейтинг чинного глави держави. Й, відповідно, забезпечити для нього реальні шанси залишитися при владі ще на наступні 4 роки.

 4. І справді: на президентських виборах-2020 тодішній глава Білого дому – республіканець і консерватор Д. ТРАМП ФАКТИЧНО був підтриманий БІЛЬШІСТЮ американських виборців.
  Одначе такий результат тих виборів НІЯК не влаштовував верховодів і функціонерів як, власне, американської, так і, загалом, потужної світової глобалістської “еліти”. Й тому – через масовані й системно-масштабні фальсифікації та підтасовки їх дійсних результатів – офіційно був “сертифікований” і затверджений на посаді президента США його опонент – демократ і ліволіберальний содомофіл Джозеф БАЙДЕН.
  На жаль…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!