Жінки рятують Біблії, викинуті з церковної бібліотеки в Лисичанську

Коли на початку липня Лисичанськ був захоплений російськими військами та їхніми союзниками-сепаратистами, служителі шести протестантських церков міста були змушені тікати. Решта членів церков були загнані в підпілля. Будівлю Лисичанського християнського центру, великої протестантської церкви, було конфісковано для використання владою. Але, як розповів пастор церкви Едуард Носачов «Голосу мучеників-Корея», саме двір по сусідству з церквою привернув увагу небагатьох членів церкви, що залишилися.
Джерело: Пресреліз Голосу мучеників-Корея
«Влада викинула вміст церковної бібліотеки, включно з Бібліями для дорослих і дітей, у купу в сусідньому дворі», – каже представник організації «Голос мучеників-Корея» д-р Хьон Сук Фолі.
В організації є сторінка у Facebook з однойменною назвою, присвячена переслідуванням християн. Ця сторінка є одним із кількох засобів, які «Голос мучеників-Корея» використовує для підтримання зв’язку з церквами та християнами з таких міст, як Лисичанськ.
За словами представника Фолі, кілька жінок, які залишилися в місті, ініціювали рятувальну операцію.
«Їхня мета полягала в тому, щоб зібрати Біблії, книжки та перевезти в безпечне місце для зберігання і майбутнього використання», − каже вона.
Представник Фолі каже, що робота була повільною і небезпечною. «Окупаційна влада встановила прапори Росії та Луганської Народної Республіки (ЛНР) на фасаді будівлі церкви й почала її реконструкцію для використання військово-цивільною владою. Зокрема планується зняти хрест зі шпиля будівлі, − сказала вона. − Збір і перенесення літератури було пов’язане з ризиком, вірян могли впізнати як християн. Як повідомлялося, окупаційна влада затримувала і допитувала християн».
Пастор Носачов сказав «Голосу мучеників-Корея», що, хоч багато християн втекли з міста, коли воно перейшло під контроль влади ЛНР у 2014 році, більше ніж 200 осіб залишилися. Богослужіння проводилися в шести церквах, їхні служителі досягали невіруючих жителів Євангелієм.
«До війни жителі отримували велику допомогу від церков, – сказав пастор Носачов “Голосу мучеників-Корея”, – але коли прийшли росіяни, деякі жителі почали доносити на віруючих і вказали владі, де живуть християни». Він каже, що після окупації міста 3 липня, в Лисичанську з різних причин залишилося від 25 до ЗО християн.
«Служителі пішли, тому що служити було неможливо, – сказав пастор Носачов “Голосу мучеників-Корея”. − Якби вони залишилися, їх би просто вбили. У 2014 році ми залишилися і служили, але [в той час] у місті не було російських військ, і вони не діяли так жорстоко, як зараз».
Пастор Носачов розповів «Голосу мучеників-Корея», що на початку липня російські солдати обшукали його квартиру. «Усі вікна були розбиті, – каже він. − Усі служителі виїхали зі своїми сім’ями. Поки була можливість, виїжджали в місто і роздавали гуманітарну допомогу, допомагали, евакуювали людей».
Згідно з серпневим повідомленням Радіо Вільна Європа, приблизно 80 % зі 100 000 жителів Лисичанська втекли. Масштабні руйнування в місті спонукали президента України Володимира Зеленського назвати Лисичанськ і сусідній Сіверськодонецьк «мертвими містами». Запеклі бої тривають, оскільки українські сили нещодавно відвоювали прилеглу територію і просуваються назад до міста.
Представник Фолі каже, що пастор Носачов використовує час далеко від дому та церкви, щоб відвідувати та зміцнювати українських вірян у сусідніх районах. Пастор Носачов сказав «Голосу мучеників-Корея», що члени його церкви підтримують зв’язок один з одним, використовуючи різні засоби так часто, як тільки можуть.
За словами представника Фолі, жінкам із Лисичанського християнського центру вдалося врятувати частину книг із церковної бібліотеки. Влада використовувала будівлю церкви для проведення референдуму про приєднання Луганської області до Росії.
«Навіть попри те, що будівлю церкви було конфісковано, коли служителів вигнали з міста, і коли більшу частину міста було спустошено, народ Божий, шануючи Його слово, продовжує нести своє вірне свідчення на передовій», – каже представник Фолі.
Читайте також:
Представник Фолі каже, що «Голос мучеників-Корея» надає екстрену допомогу місцевим церковним громадам та окремим християнам, які продовжують вірно свідчити під час війни в Україні.
Якщо ви перебуваєте за межами Кореї, то можете надіслати пожертвування до Фонду з надання надзвичайної допомоги вірянам України: www.vomkorea.com/ru/donation.