Варто замислитись

Жертва

Цю розмову я мав з одним із лідерів «Хамасу». Кілька років тому мене разом із іншими релігійними діячами заходу, які брали участь у миротворчій місії, запросили на обід і спілкування в дім шейха.

Слухаючи його розповіді про всі страждання, які пережила його сім’я, про те, скільки смертей довелося побачити його народу, ми чітко усвідомлювали всю силу пристрастей, які вирували в цьому регіоні. Після того, як шейх закінчив монолог, кожному з нас було дозволено поставити йому одне запитання.

Я сказав: «Шейх, ми з вами, можливо, більше ніколи не побачимося, і я хотів би вам дещо сказати. П’ять тисяч років тому назад на одному з пагорбів, недалеко звідси, Авраам був готовий принести в жертву свого сина. Ви пам’ятаєте цю історію?»

– Так, – відповів шейх.
– Авраам приготував все, що потрібно було для жертвоприношення. Коли він підніс ножа, маючи намір вбити свого сина, Бог зупинив його і дещо сказав йому. Ви пам’ятаєте, що сказав Бог?

Не розуміючи, до чого я веду, шейх трохи помовчав, а потім відповів:
– Бог звелів: «Зупинись! Не вчиняй зла хлопцю. Я знайду жертву».
– Ще ближче до того місця, де ми з вами сидимо, є ще один пагорб. Близько двох тисяч років назад Бог стримав свою обіцянку, підніс на гору Свого власного Сина, і цього разу Він дозволив лезу ножа зробити свою справу.

Шейх мовчав, як і всі присутні в кімнаті. Тоді я сказав: «Шейх, до тих пір, поки ми з вами не приймемо Сина, якого передбачив Бог, ми завжди будемо приносити в жертву своїх синів і дочок на світових полях бою за землю, владу і право власності».

Раві Захаріс

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button