Завідувач відділу освіти УЦХВЄ розповів про Біблійний проєкт «Оновлення»
В інтерв’ю Віктор Вознюк, завідувач відділу освіти Української Церкви Християн Віри Євангельської, розповів про Біблійний проєкт «Оновлення». Повідомляє пресслужба УЦХВЄ.
«Основний проєкт наш, основна стратегія і напрямок, довгострокова перспектива обов’язково буде продовжуватися у 2021 році, це проєкт «Оновлення», або іншими словами «Зміна мислення», – повідомив Віктор.
За словами Віктора, вони сфокусовані командою на те, щоби змінити мислення в їхньому братстві.
«Це не значить, що ви чи я, мислимо неправильно. Ми говоримо про динаміку в зміні мислення. Послання до Римлян 12 розділ 2 вірш: «І не стосуйтесь до віку цього, але перемініться відновою вашого розуму, щоб пізнати вам, що то є воля Божа, добро, приємність та досконалість», – зазначив він.
Він пояснив детальніше про проєкт:
«Проєкт «Оновлення» – це біблійний проєкт. Коли ми зростаємо духовно, то обов’язково наше мислення на багато речей змінюється. Не можна зростати духовно якщо наша уява, наше мислення, наш погляд залишається той самий. Ми не будемо змінюватись, не будемо зростати духовно».
Він підкреслив, що краще було б раніше це робити, але є реалії. Є готовність. Вони переконані, що на сьогодні якраз найбільш підготовлений ґрунт їхніх людей, які бачать, що потрібно змінюватись. І зараз їх набагато більше, ніж раніше. Легше працювати, коли менше опозиції, а навпаки більше конструктивна робота, заявив Віктор.
«Направлений цей проєкт на всіх, на різні вікові категорії, на різний соціальний статус, на різні служіння в церкві й кожен може бути учасником, – продовжив Віктор. – Учасником не просто проєкту департаменту освіти, а учасником біблійної стратегії. Коли люди будуть долучатися і побачать позитивні зміни, то самі зрозуміють і буде ще більше народжуватись цікавих ідей, креативних думок».
«Як краще нам рухатись, щоб на цій землі, в цьому краї, де ми живемо, в останній час презентувати найпотужнішу Божу програму? Не програму якоїсь політичної партії, не людську програму якихось міжнародних організацій, а Божу програму. Можна проголошувати популістські гасла, говорити гарні правильні слова, біблійні навіть слова, але якщо ми не змінимося самі, то вони не допоможуть. Тому що світ сьогодні наслухався вже», – підкреслив він.
Також він розповів як цей проєкт розпочався:
«Ми стартували у 2019 році із соціологічного дослідження в контексті нашого братства, щоби побачити стан речей: де ми знаходимось, з чого нам потрібно почати зміни… В нас спостерігається чітка тенденція на сьогодні – незалученість людей до служіння. Окрема частина є залучених в церкві, їм важко, а велика частина церкви – незалучена».
За його словами, у них активних максимум 15 відсотків людей в церквах. І це дуже оптимістичний прогноз. Є категорії людей, які залучені, тільки в зовсім іншому, зворотному – не у реальній праці в церкві, а лише в коментуванні. І це має бути змінено, заявив він.
«Коли ми проводили соціологічне опитування, то прийшли до таких висновків: ми маємо ще радянське насліддя, пострадянську інерцію в радикалізмі, у винятковості», – зазначив Віктор.
У 2019 році вони обговорювали проєкт з працівниками департаменту, а у 2020 році зробили одну важливу роботу, яка була зручна в онлайн. Багато служителів завдяки пандемії мали більше вільного часу, тому вони скористалися цим і в програмі Zoom провели консультації з ними.
Читайте також:
«Ми зараз маємо хороший банк пропозицій, бо нас цікавить практична сторона, не лише теорія. Зараз пишеться програма по всіх напрямках: духовна сфера, сімейна, служіння. Ми думали, як зробити проєкт доступнішим, і прийшли до згоди, що програма буде у вигляді питань і відповідей. На кінець цього року ми очікуємо робочу версію, потім у 2021 році будемо опрацьовувати її у практичному полі через обговорення, круглі столи, навчання. Наш потенціал – це молодь», – зазначив Віктор.
На питання як довго програма буде впроваджуватися, він повідомив:
«З однієї сторони, поки Христос не прийде Слово Боже наказує нам змінюватись. Але конкретні терміни у нас теж є. По-перше – це спільне розуміння, коли ми перейдемо екватор і люди включаться в цей процес. Ми його помічаємо для себе оптимістично — 2025 рік. Хто буде далі рухати? Я хочу бути в цьому проєкті. Вважаю, що кожен, хто розуміє, хоче бути в ньому. На яких позиціях — не важливо, бо питання в тому, щоб зміни продовжувалися, щоб наше братство змінювалось. Нового ми нічого не винаходимо, а просто хочемо змінюватись в той образ Христа, який є у Святому Письмі».