Новини культуриХристиянські новини

Художники створили проєкт під назвою Bible The – всі слова в Біблії розставлені в алфавітному порядку

Художники Джозеф Ернст і Ян ван Брюгген реорганізували всі 1364 сторінок Біблії короля Якова в алфавітному порядку. Біблія в алфавітному порядку (Bible The) це проєкт, який має на меті перетворити книгу в щось «предметне, що обчислюється і піддається аналітиці». Повідомляє БОГ.NEWS, з посиланням на Designboom.com.
Автори запевняють, що завдяки їхньому способу текст Святого Письма можна буде прочитати по-новому і «побачити, які слова використовуються найчастіше».

«Якщо ми подивимося на книгу як на набір даних, ми можемо побачити статистичну інформацію, закладену в ній», – пояснюють Ернст і ван Брюгген.

Проаналізувавши всі слова Писання, дослідники відзначили, що в цілому Біблія несе позитивний «настрій».
Слово «хороший» (Good) використовується 720 раз, «поганий» (Bad) − тільки 18. «Любов» (Love) використовується 308 раз, а «ненавидіти» (Hate) − 87 разів. «Правильно» (Right) зустрічається 358 разів, «неправильно» (Wrong) − всього 26 раз, а «життя» (Life) − 451 раз, що все одно більше, ніж 371 випадок «смерті» (Death).
Рай зустрічається в 10 разів частіше, ніж пекло – 582 рази проти 54.
При цьому в біблійному тексті короля Якова є майже 1,4 тисячі «ні» (No) і тільки чотири «так» (Yes).

В Біблії не дуже добре йдуть справи з расовою різноманітністю: білі з’являються в тексті 75 разів, а чорні тільки 18. У гендерному питанні в Біблії домінують чоловіки – відповідне слово згадується майже 1,7 тисячі разів, а «жінка» – 181 раз.
Робота Sideline Collective існує не тільки в цифровому вигляді. Bible The дійсно можна придбати. Книг буде випущено всього сім за ціною дві тисячі фунтів ($ 2,6 тисячі).
Надалі Ернст і ван Брюгген обіцяють випустити у подібному вигляді й інші знакові книги.
Художники створили проєкт під назвою Bible The – всі слова в Біблії розставлені в алфавітному порядку
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!