Новини суспільства

Заміжні мами − найщасливіші. Дослідження

Щороку газета «Deseret News» і Університет Брігама Янга проводять опитування американських сімей, в якому дослідники запитують тисячі американців про те, як вони будували свої сім’ї і як вони ставляться до свого життя. І щороку вони, здається, отримують одні й ті ж результати − принаймні, коли йдеться про одну конкретну демографічну групу. Згідно з цифрами, одні з найщасливіших людей в Америці − це заміжні мами.

Джерело: christianheadlines.com

В останньому опитуванні 33 % заміжніх жінок у віці від 18 до 55 років повідомили, що вони «повністю задоволені» своїм життям, порівняно з лише 15 % незаміжніх жінок без дітей. А оскільки консервативні жінки за статистикою частіше перебувають у шлюбі, статистика задоволеності життям, здається, також чітко відповідає політичним поглядам: консервативні жінки повідомляють про свою задоволеність вдвічі частіше, ніж прогресивні жінки.

Кожного разу, коли ці результати опитування з’являються в новинах, їх намагаються пояснити. Захисна реакція дратує, але її можна зрозуміти. Адже ідея про те, що консервативні заміжні жінки щасливі, розвінчує рецепт жіночого щастя, запропонований сексуальною революцією та фемінізмом другої хвилі, який сьогодні перетворився на загальноприйнятий культурний міф. Згідно з цим міфом, найкраще життя для жінок − це життя без шлюбу і дітей.

Ця порада є просто неправильною і робить вирішальну помилку щодо природи щастя. Американське сімейне опитування не просить респондентів оцінити, наскільки приємними є обставини, або чи відчували респонденти розчарування, тривогу або дискомфорт і як часто вони це відчували. Опитування вимірює лише те, чи бачать люди у своєму житті сенс і мету.

Психолог Даніель Канеман провів багато досліджень, вивчаючи різницю між тим, що він назвав «миттєвою корисністю» і загальною задоволеністю. «Миттєва корисність», за словами Канемана, описує відповідь людини на дуже конкретне запитання: «Чи подобається вам те, що ви відчуваєте в цей момент, і чи хотіли б ви, щоб це продовжувалося?»

«Задоволеність» або «добробут», з іншого боку, описує загальну оцінку людиною свого життя. Досить часто, як виявив Канеман, ці два виміри не збігаються. Людина може переживати дні, тижні або навіть цілі сезони життя як такі, що розчаровують і викликають труднощі, і все ж таки думати про той самий період часу з почуттям глибокого задоволення.

Це схоже на те, на що натякав Ісус, коли на одному диханні сказав, що ми повинні «взяти свій хрест», щоб слідувати за Ним, а на наступному диханні сказав, що Він прийшов, щоб дати нам «повну радість». На перший погляд, ці обіцянки здаються суперечливими. Але це не так.

Бог створив нас для того, щоб ми пізнавали, любили і служили Йому. Це наше призначення, і люди знаходять найглибше задоволення, коли живуть відповідно до свого призначення. Культурний міф може говорити жінкам, що вони будуть щасливі лише тоді, коли поставлять себе на перше місце і відмовляться від свого потенціалу народжувати дітей, але це заперечує головні аспекти їхнього призначення як дітей Божих і як жінок. Ми не знайдемо справжнього задоволення, цілеспрямовано відкидаючи свій потенціал жити так, як нас створив Бог.

Думати про щастя з точки зору миттєвої корисності має сенс лише тоді, коли всесвіт не має сенсу. У такому всесвіті немає сенсу жертвувати комфортом зараз заради чогось більшого, тому що немає нічого більшого. У такому всесвіті щастя − це просто збирання легких моментів життя.

Читайте також:

Але всесвіт має сенс, і Бог створив нас, щоб ми служили і любили Його та інших. Ніхто не виконує цю роботу краще за дружину і матір, тому цілком зрозуміло, що жінки, які приймають ці покликання, мають тенденцію так високо оцінювати глибоке задоволення і щастя. Навіть коли дні важкі, важко описати любов, сенс і радість, які ми знаходимо в сімейному житті. Можливо, це не завжди відбивається на папері, але результати опитування вже готові.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button