Політика

Що принесуть ще п’ять років Сі для християн Китаю?

Схоже, що в понеділок Сі Цзіньпін буде залишений на посаді Генерального секретаря Комуністичної партії Китаю ще на п’ять років. Він перебуває при владі вже десять років, і є ознаки того, що Сі Цзіньпін фактично стане «довічним президентом», поки не вирішить піти у відставку.

Джерело: christiantoday.com

Коментатори кажуть, що Сі міцніше за всіх тримає кермо влади з часів сумнозвісного голови Мао, людини, відповідальної за смерть десятків мільйонів людей.

Хоча правління Сі далеко від варварського правління Мао, у цих двох чоловіків багато спільного, зокрема, сильна відраза до релігії. І, особливо в останні кілька років, приблизно 100 мільйонів християн Китаю відчули, як їхні й без того обмежені свободи повільно стираються.

«У нинішніх умовах контроль над домашніми церквами стає все жорсткішим і жорсткішим, − говорить Ноель, пастор з південно-західного Китаю. − Багато домашніх церков не мають можливості збиратися і зустрічатися публічно. З пандемією ситуація погіршується. Домашні церкви змушені припиняти свою діяльність».

Аналітик з питань переслідувань в Азії Open Doors Томас Мюллер сказав: «КПК стає все більш параноїдальною у своєму контролі над Китаєм і його громадянами.

Ви повинні бачити все, що вони роблять, через призму безпеки і контролю. Ви можете бачити це в тому, як вони запровадили драконівські обмеження щодо Covid по всій країні, і ви можете бачити це в тому, як релігійні громади обмежуються, переслідуються або навіть закриваються».

Суперечливі правила «нульового ковіду» розглядаються багатьма християнами як частково виправдання для подальшого посилення контролю над життям своїх громадян.

«Через це більшість церков змушені зустрічатися онлайн або збиратися в невеликих групах, де присутні лише кілька людей», − говорить Суй, партнер «The Open Doors», який досліджує поточний стан релігійних свобод в Китаї.

«Деяким церквам, наприклад, у сільській місцевості, було наказано взагалі припинити зустрічі. Лідери в селі навіть мають право перешкоджати проведенню зборів».

На думку Томаса Мюллера, пандемія стала на руку Комуністичній партії: «Для них було цілком природно змусити ці церкви зупинитися без необхідності закривати їх силою. Християнам із неофіційних домашніх церков просто не дозволяли більше зустрічатися».

В результаті «домашні церкви» Китаю, які спочатку збиралися в будинках, але з часом переїхали в комерційні приміщення, коли громади розрослися до сотень і навіть тисяч, змушені знову збиратися в будинках, щоб уникнути нагляду і закриття.

«Церкви розбилися на маленькі групи, де лише кілька сімей зустрічаються один з одним кожного разу, − говорить Ноель. − Це стало новою нормою».

Це створює великі проблеми для довгострокового духовного зростання церкви, як каже Томас: «Одне з головних питань зараз полягає в тому, що якщо у вас є церкви, які розділилися на малі групи, вам, природно, потрібні лідери для кожної групи.

Так звідки ж ви знайдете ці сотні лідерів малих груп? Як їх підготувати, щоб вони були добре навчені і ділилися здоровим вченням?»

Дійсно, робота християнського лідера багато в чому є незавидною, як визнає Ноель.

«Для нас, як для пастора або євангеліста, виклики, з якими ми стикаємося, є великими через тиск з боку уряду.

Минулого тижня я отримав кілька телефонних дзвінків від представників влади. Вони ставили мені багато запитань про мою роботу, а також кілька разів просили з’явитися до відділку міліції, щоб записати свідчення.

Інший приклад: моя дитина була учасником християнської чат-групи. Ми не знаємо, як про це дізнався його шкільний вчитель, але він забажав, щоб моя дитина покинула групу. Вчитель кілька разів зустрічався з ним і радив йому розірвати зв’язки з його церквою. Він навіть сказав йому, що якщо він хоче нормально закінчити школу, то повинен уникати будь-якої церковної діяльності».

Церквам також наказано не допускати молодих людей на свої недільні служби. Навіть офіційно санкціонованим церквам Триєдності було наказано припинити діяльність недільних шкіл.

«Нас контролюють, − каже Ноель. − Деякі пастори вже покинули регіон. Деякі місцеві пастори відмовилися від своєї роботи. Іноді я відчуваю себе самотнім. Іноді я відчуваю тиск».

Коротко кажучи, як каже Томас Мюллер, «простір, в якому християнство може легітимно існувати, повільно скорочується».

Однак, додає він, це зовсім не означає, що зростання християнства в Китаї обов’язково буде зупинено.

«Громадяни Китаю все більше шукають сенс життя, особливо в умовах економічної стагнації та нестачі робочих місць. І це те, що навіть комуністична партія визнала.

Їхня відповідь: “Якщо ви повинні мати віру, то, будь ласка, нехай це буде конфуціанство, яке є корінним для Китаю і наголошує на послуху лідерам”. Однак для багатьох китайців цього недостатньо. Християни мають реальну альтернативу», − сказав він.

Читайте також:

І, що ще важливіше, каже Ноель, в той час, коли вони стають все більш ізольованими, ми не забуваємо про них та їхні потреби: «Будь ласка, продовжуйте молитися за віруючих, щоб вони мали сильну віру і продовжували зустрічатися в умовах цих переслідувань».

Мюллер погоджується: «Віруючі адаптуються до цієї нової реальності. Вони обережні, але не всі налякані. Для них дуже важливо знати, що вони не забуті, тому що у них залишається все менше і менше можливостей взаємодіяти з міжнародним тілом Христа. Тому буде краще, якщо ми будь-яким способом доноситимемо до них послання підтримки».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button