Домашня»Блог Себастьяна Тегзи»Залишаючи суботу в тіні

Залишаючи суботу в тіні

5
Поширень
Pinterest WhatsApp

Святкування суботи складалося з двох частин: до обіду – словесна служба в синагозі, а після обіду – святкова вечеря в колі сім’ї або друзів. Християни ж вважали духовну спорідненість у Христі важливішою за свої старі тілесні зв’язки. Тому й власну «вечерю любові» в колі братів і сестер у вірі вони почали проводити наступного дня після суботи

Згідно з історичними даними неділя стала днем регулярних християнських зібрань дуже рано. Вже в 30-40-их роках І-го століття. При чому християни вибрали неділю днем своїх зібрань не випадково. І причини для цього були, насамперед, не соціологічні, а теологічні.

Жодних суспільно-культурних передумов для цього не було. Адже цей день був звичайним робочим днем у всій Римській імперії, і в жодному існуючому релігійному культі він не мав якогось особливого статусу.

Інакше кажучи, християни обрали неділю не тому, що вона нібито була вихідним днем, або особливим днем язичницького поклоніння сонцю, бо це абсолютно не відповідає дійсності. Ні в цивільному календарі, ні в якомусь релігійному культі неділя ніколи не фігурувала, як особливий день. В дійсності, це був звичайнісінький і нічим непримітний день. Але для християн він став особливим.

Чому? Вирішальну роль у цьому зіграла субота! Принциповим для першого покоління християн був вибір дня наступного після суботи. Цим самим вони хотіли показати перевагу своєї нової ідентичності над минулою.

В той час святкування суботи складалося з двох частин: до обіду – словесна служба в синагозі, а після обіду – святкова вечеря в колі сім’ї або друзів. Християни ж вважали духовну спорідненість у Христі важливішою за свої старі тілесні зв’язки. Тому й власну «вечерю любові» в колі братів і сестер у вірі вони почали проводити наступного дня після суботи, бо субота, як святковий і вихідний день, вже була зайнята юдейським святкуванням.

Християни продовжували брати участь у ранішніх та вечірніх святкуваннях суботи, тому що залишалися частиною юдейського суспільства, але свої власні зібрання вважали важливішими. Вони вірили, що їхні громади є закваскою нового суспільства, в якому благодать має перевагу над Законом, Новий Завіт над Старим, християнство над юдейством, дійсність над тінню, дух над тілом, восьмий день над сьомим, нове творіння над першим, воскресіння над суботою. Тож і збиратись почали для Господньої вечері кожного наступного дня після суботи. Ця традиція є міцно засвідчена в Новому Завіті, який називає неділю Днем Господнім. Не християнською суботою, як дехто вважає, а Днем Господнім. Тому що неділя не замінила суботу, вона її перевершила, залишивши в тіні.

“Нехай же нас ніхто не судить із-за їжі чи пиття, чи у справі свят, чи щодо новомісяця, чи суботи; це – тінь наступних речей, а тіло – Христове”. (Кол.2:16,17)

“А першого дня тижня, як ми зібралися, щоб хліб ламати, Павло, що мав вибратися в дорогу наступного дня, розмовляв з ними і затягнув бесіду до півночі”. (Ді.20:7)

“Я був у дусі в неділю [в День Господній]”. (Одкр.1:10)

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Гендерна дисфорія – Швеція пожинає плоди гендерної ідеології

Наступна стаття

Депутати пропонують не саджати за виготовлення дитячої порнографії

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *