Домашня»Новини»Депутати пропонують не саджати за виготовлення дитячої порнографії

Депутати пропонують не саджати за виготовлення дитячої порнографії

17
Поширень
Pinterest WhatsApp
Депутати зареєстрували законопроект у якому  поряд із хорошими ініціативами, бачимо зниження відповідальності за ряд дій пов’язаних із втягненням дітей у створення дитячої порнографії та її ввезення й обіг. Для чого пом’якшується дане законодавство? Це помилка чи умисні зміни?
11 лютого 2020 року у Верховній Раді зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської Конвенції) №3055.

За офіційними даними, щоденно близько 3000 осіб на території України здійснюють розповсюдження порнографічних матеріалів із зображенням сексуальної експлуатації дітей. Україна входить до п’ятірки найбільших виробників дитячої порнографії в світі, а також – до десятки країн за рівнем поширення дитячої порнографії.

За зберігання та володіння дитячою порнографією покарання зменшено в 3 рази

Ст 301, ч.1,4 ККУ передбачає, що за зберігання дитячої порнографії буде покарання – позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Законопроект №3055 вводить  нову Статтю 3011, ККУ В якій свідоме  використання дитячої порнографії карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів (105-315 т.грн) – доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

За ввезення дитячої порнографії лише загальне покарання 

Нині покарання за ввезення дитячої порнографії 5-12 років позбавлення волі (ст 301 Кримінального кодексу України(ККУ), ч.4-5)

Законопроект №3055 пропонує штраф п’ять-десять тис.грн або позбавлення волі 3-7 років (ст 301 ККУ, ч.1-3)

Автори законопроекту №3055 пропонують видалити із статті 301 ККУ, пункти 4-5, які передбачають обтяжуюче покарання за ввезення дитячої порнографії у вигляді – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а за повторну дію – 7-12 років позбавлення волі. Вони пропонують залишити лише загальну норму, яка стосується просто порнографії  (ст 301 ККУ, ч.1) і передбачає штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів (5-10 т.грн) громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, а за повторну дію – 3-7 років позбавлення волі.

Примушування неповнолітніх до участі у створенні дитячої порнографії

Примушування неповнолітніх до участі у створенні дитячої порнографії Ст 301, ч.1,4 ККУ передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Повторно втягнення неповнолітніх до участі у створенні дитячої порнографії повторно 7-12 років.

Законопроект №3055 не передбачає норму конкретно щодо втягнення дітей в виготовлення дитячої порнографії.

Є лише нова норма( Стаття 3012 ч.2), яка стосується втягнення неповнолітньої особи до участі у видовищному заході сексуального характеру, що проходить, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, або примушування неповнолітньої особи до участі у такому заході з використанням обману, шантажу, уразливого стану особи, або із застосуванням чи погрозою застосування насильства.

Покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Підводячи підсумки ми бачимо, що законопроект №3055 з одного боку вводить ряд корисних норм, але чомусь пропонує суттєве зменшення покарання за дії пов’язані з обігом та виготовленням дитячої порнографії та втягення дітей в дану ганебну діяльність. Вважаємо, що дане є недопустимим, адже не можна зменшувати відповідальність за дані ганебні діяння.

Закликаємо авторів відкликати законопроект та доопрацювати з точки зору посилення кримінальної відповідальності за створення порнографії за участі дітей.

Пишіть звернення членам Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Джерело: Собор

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Залишаючи суботу в тіні

Наступна стаття

В Україні вдруге відзначили тиждень міжконфесійної гармонії

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *