Християнські новини

Що нового принесе Закон про освіту для релігійних учбових закладів

Президентом України підписано новий Закон про освіту, який принесе позитивні результати у розвитку релігійної освіти. Зокрема запроваджено принцип гроші за учнем.
Закон надає право релігійним організація засновувати школи, дошкільні заклади, вищі учбові установи. Також це право отримує будь-яка фізична особа, яка має необхідну матеріально-технічну та науково-методичну базу, педагогічних та інших працівників.
Державні заклади освіти відділені від церкви, і надаватимуть світську освіту. Але приватні заклади мають право визначати своє релігійне спрямування на власний розсуд.
Новим у Законі про освіту є запровадження принципу «гроші за учнем». Мається на увазі державне фінансування шкільного навчання навіть для тих учнів, які навчаються у приватних закладах освіти, в тому числі заснованих релігійними організаціями.
“Держава здійснює фінансування здобуття особою загальної середньої освіти у приватному або корпоративному закладі освіти, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів шляхом передачі такому закладу освіти цільового обсягу коштів у розмірі фінансового нормативу (з урахуванням відповідних коригуючих коефіцієнтів) бюджетної забезпеченості одного учня, який здобуває повну загальну середню освіту, та в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України”, – зазначено у п.10 статті 78 Закону. Ця норма Закону набирає чинності з 1 січня 2019 року.

Більше про освіту:

Закон запроваджує класифікацію закладів освіти на прибуткові і неприбуткові. Це дозволяє приватним закладам освіти, бути звільненими від сплати податку на прибуток.
Закон також регулює питання визнання документів про вищу освіту виданих закладами вищих духовної освіти. Тепер вчена рада вищого навчального закладу отримує право приймати остаточне рішення про визнання дипломів, виданих вищими релігійними закладами освіти.

Газета Слово про Слово
з посиланням на Інститут релігійної свободи
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button