СвітХристиянські новини

За оцінками НУО, з початку 2021 року щонайменше 3400 нігерійських християн було вбито

За підрахунками нігерійської організації громадянського суспільства, з січня екстремістами було вбито понад 3400 християн, що майже перевищує кількість смертей християн за оцінкою «Open Doors» в США за весь 2020 рік.

Джерело: christianpost.com

Міжнародне товариство громадянської свободи та верховенства права, яке базується в Анамбрі, цього тижня оприлюднило звіт, в якому повідомляється, що екстремісти вбили щонайменше 3462 християни всього за 200 днів, тоді як щонайменше 3000 християн були викрадені. У звіті також підраховано, що не менше 300 церков та 10 священників зазнали нападу.

Правозахисники продовжують бити на сполох через тривожну тенденцію до смертельних нападів, здійснених радикалізованими пастухами Фулані в багатому на землеробство Середньому поясі Нігерії, та ісламськими екстремістами на північному сході країни.

Організація «Intersociety», очолювана християнином і кримінологом Емекою Умеагбаласі, спирається на повідомлення місцевих та іноземних ЗМІ, урядові звіти, повідомлення міжнародних правозахисних організацій та свідчення очевидців для складання статистичних даних.

Через відсутність належного державного діловодства кількість загиблих, про яку повідомляють ЗМІ чи уряд, є оціночною.

Кількість вбитих християн до цього часу у 2021 році лише на 68 смертей менше загальної кількості смертей нігерійських християн за весь минулий рік, про що повідомляє організація «Open Doors USA».

Багато людей звинувачують уряд Нігерії у неналежній реакції на захист своїх громадян.

«Уряд Нігерії продовжує стикатися з різкою критикою та рішучими звинуваченнями та співучасті у вбивствах та нагляді за ними», – йдеться у звіті Intersociety.

«Сили безпеки країни настільки змирилися і пішли на компроміси, що навряд чи втручаються, коли вразливим християнам загрожує загроза або напад».

Нігерія, найбільш густонаселена країна Африки, зайняла 9-те місце у Світовому списку спостережень Open Doors за переслідування християн у всьому світі через «екстремальний» рівень ісламського гноблення.

Читайте також:

Правозахисники попередили, що насильство в Нігерії досягає рівня геноциду.

Уповноважений Комісії США з питань міжнародної та релігійної свободи попереджав у своєму щорічному звіті за 2021 рік, що Нігерія «буде невпинно рухатися до християнського геноциду», якщо дії не будуть ужиті швидко.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button