Світ

«Дух комунізму ніколи не покидав Росію»

Ярослав Лукасик на конференції Європейського лідерського форуму в Польщі

Понад 500 представників євангельських церков та організацій Європи беруть участь у конференції Європейського лідерського форуму в Польщі. Ярослав Лукасик, пастор з Києва, поділився подробицями про реакцію християн під час навали.

У перший вечір Європейського форуму лідерства (ELF), який цього року збирає від 500 до 600 євангельських християн, війна в Україні була однією з перших тем для розмови. Стефан Густавссон, член керівного комітету ELF, взяв інтерв’ю у Ярослава Лукасика, який керує роботою форуму у Східній Європі.

Джерело: evangelicalfocus.com

Основну групу Східноєвропейського форуму лідерів (EELF) утворюють російськомовні християни в Білорусі, Україні, Росії та Молдові, серед інших.

Комунізм

«Люди в Україні довгий час жили в страху перед цією війною. У чому причина російської агресії проти України?», – запитав Густавссон.

«На Заході ми забули, що таке війна, але війна все ще є частиною людства», – почав Лукасик. Він сказав, що існує багато причин, чому Росія розпочала війну, але немає сумнівів щодо головної причини: «З моєї точки зору, мова йде про дух комунізму, який ніколи не залишав Росію після розпаду Радянського Союзу. Ми засудили нацизм, але не засудили комунізм. Отже, коли Путін побачив слабкість Заходу, цей дух повернувся, можливо, із сімома ще гіршими духами», – сказав Лукасик, посилаючись на Матвія 12:45.

Будівництво імперії

«Йдеться про відбудову імперії, – продовжив Лукасик. − Перші жертви – це Україна та Білорусь, які, на думку багатьох росіян, не існують як окремі нації. Але Україна є, і весь опір, який чинять українці, є свідченням існування української нації», – наголосив пастор.

«Християнська церква має бути під величезним тиском у цій ситуації. Якою була її відповідь на питання “що сталося між Божим народом?”», – запитав далі Густавссон. 

«Учні Христа мають бути там, де є біль і страждання, і я не знаю жодної церкви в Україні, яка не діє. Наприклад, багато християн допомагають евакуювати людей із небезпечних місць. Церкви прийняли сотні тисяч біженців», – сказав Лукасик.

За даними Форуму лідерів Східної Європи, в Україні налічується понад 14 мільйонів переміщених осіб. Більшість із них все ще перебуває в Україні, у західній частині країни, але багато й перетнули кордони. Тільки в Польщі налічується 2,8 мільйона біженців.

«На початку війни церкви функціонували як лікарні. Це також чудова можливість надати духовну допомогу людям, адже люди дуже хочуть молитися зараз. Війна – це ситуація, коли ти стикаєшся зі злом, а потім тобі потрібна любов», – наголосив Лукасик.

Молитися за Україну

Тож як інші християни можуть молитися за Україну та українські церкви?

«Зроби це! Нам потрібна молитва, нам потрібен Бог. Я вірю, що тільки Бог може нам допомогти. Ніхто не знає, що буде через тиждень, місяць, пів року. Але ми надіємось на Бога, тому повинні молитися, — підкреслив Лукасик. − Треба просити перемоги. Про перемогу заради справедливості, бо тільки справедливість може дати тривалий мир, і про перемогу для правди. Я вірю, що молитви є дорогоцінними для Бога, коли ми також можемо діяти відповідно до наших молитов. У розпал цього лиха ми бачимо багато прекрасної реакції у формі солідарності, турботи та любові з боку всіх народів. Приємно отримувати всю цю любов», – сказав Лукасик.

Допомога в довгостроковій перспективі

Практичний приклад – розпочати партнерство з церквами чи організаціями, які надають підтримку Україні.

«І важливо усвідомлювати, що війна може бути тривалою, і що потреба у підтримці також може бути довготривалою», – підсумував Ярослав Лукасик.

Оновлення в Європі

Адам Сабадош очолює роботу Європейського форуму лідерів в Угорщині. Він нагадав про одну з цілей ELF, а саме: оновити біблійну церкву та повернути Європу до Євангелії.

Сабадош розповів про чоловіка, якого зустрів у зв’язку з місією з надання допомоги в західній частині України. Чоловік втік з Ірпеня. За два тижні до початку війни його пастор розповів про Діяння. «Пастор сказав громаді цього чоловіка, що якщо ми не будемо виконувати Дії 1:8, то станеться те, що там сказано». У цьому вірші Ісус говорить учням, що «ви будете Моїми свідками і в Єрусалимі, і в усій Юдеї, і Самарії, і аж до краю землі».

«Йдеться про розгін церкви в Єрусалимі. “Можливо, — сказав чоловік, якого я зустрів, — Бог щось робить у Європі, поширюючи в Європі багато українських християн”».

Біженці як християнські свідки

Сабадош показав фотографію 16-річного хлопця, якого поселила родина з його церкви. Коли він прийшов, його перше запитання до родини було таким: «Ви християни? Тому що я − так». І він дав їм Біблію, яку приніс із собою. Його батьки не християни, але він християнин, сказав Сабадуш, продовжуючи: «Через два-три тижні я взяв хлопчика з собою в угорську середню школу, де він представив своє свідчення перед щонайменше сотнею учнів».

Чисті туалети

Коли почалася війна, до Угорщини хлинули українські біженці. За словами Сабадоша, в Угорщині допомогу отримали близько 700 тис. біженців, залучено близько третини угорського населення.

На вокзалах панував хаос, адже щодня приїжджали десятки тисяч українців. Потім групи угорських християн вирушили на вокзали, щоб очистити туалети, щоб стомлені біженці могли дістатися до чистих туалетів. Це було свідчення нехристиян в Угорщині про християнське милосердя, сказав Адам Сабадош.

Нова залізна завіса

Українці сильно страждають від російської агресії. Мільйони покинули свої домівки, і багато хто більше не мають дому.

«Помолімося, щоб Господь задовольнив їхні потреби, можливо, через нас, − сказав керівник форуму, і додав одну річ, що була в його серці, −тут зараз на конференції ELF немає російських християн. У Європі опустилася нова залізна завіса. Помолімось за тих, хто зараз за цією залізною завісою, щоб вони були добрими свідками своєї нації в цей темний час».

Благодать

Радянський Союз вторгся в Угорщину в 1956 році. «Мій батько бачив, як під’їжджають радянські танки. Він усе життя був рішучим противником комунізму, але завжди казав нам: “Не ненавидьте росіян, вони теж страждають”», – сказав Адам Сабадош, закінчивши закликом: «Давайте молитися, щоб ця війна могла оновити Європу чудовими Божими шляхами, оновити церкву та допомогти нам євангелізувати. Помолімось за українських християн і за український народ, щоб Бог виявив їм милосердя, і щоб вони відчули благодать і справедливість».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button