Новини культури

За час війни в Україні знищенно 98 українських культурних і релігійних об’єктів

Після вторгнення РФ в Україну знищено або пошкоджено щонайменше 98 українських культурних і релігійних об’єктів. Про це повідомляє Голос Америки, посилаючись на ЮНЕСКО.

Джерело: risu

Обстріли, які здійснювали російські війська в Україні завдали шкоди об’єктам спадщини від раннього середньовіччя до тих, які вважалися пам’ятками ранньої радянської архітектури у восьми регіонах країни, сказав директор ЮНЕСКО з питань Світової спадщини Лазар Елунду Ассомо в інтерв’ю агенції France Press.

За словами Елунду Ассомо, кількість постраждалих культурних об’єктів в Україні може зрости в міру посилення бойових дій в країні, а в інших регіонах, де обстріли припинилися, доступ до об’єктів спадщини стає доступним лише зараз.

«Для деяких з цих місць і пам’ятників потрібен час, щоб їх відбудувати. А інші, ймовірно, буде неможливо відновити взагалі», − зазначив він.

ЮНЕСКО використовує супутникові знімки та свідчення очевидців для перевірки інформації, наданою українською владою про пошкоджені місця.

Проте жодне з підтверджених пошкоджених об’єктів не внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як-от Софійський собор чи монастирські будівлі Києво-Печерської лаври в столиці.

Будь-який напад на будівлю культурної спадщини «Блакитного щита», що перебуває під охороною ЮНЕСКО, «є порушенням міжнародного права і також може вважатися військовим злочином», про це попередив Елунду Ассомо.

Читайте також:

Нагадаємо, що раніше представник Великобританії в ЮНЕСКО Лора Девіс заявила: «Останні підтверджені дані ЮНЕСКО про культурні об’єкти в Україні, пошкоджені або знищені Росією: 44 культові споруди, 6 музеїв, 25 історичних будівель, 3 театри, 11 пам’ятників та 1 бібліотека».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button