Актуальне

Християнська надія у життя після життя, яке наступає після смерті

У 2021 було багато смертей. Дуже багато людей померло від COVID-19. А зараз війна в Україні. У 2021 було багато смертей. У 2022 буде ще більше.

Кажуть, що смерть та податки єдині гарантовані речі. Я підписався у твіттері на акаунт, який постить щодня одне й те саме: “Колись ти помреш”. Це правда, реальність така, що ми усі помремо, не легше, коли це трапляється з близькими друзями чи літніми батьками.

Коли християни втрачають члена сім’ї, то я часто чую, що вони кажуть, що той, кого вони люблять “зараз вдома” або “повністю здоровий”, якщо людина страждала від хвороби. Поки я розумію ці почуття, я вірю, що Біблія пропонує нам навіть кращу обіцянку. Як християни, ми  покладаємо нашу надію не лише на життя після смерті, а скоріше на життя, після життя, яке настане після смерті.

Як християни, ми  покладаємо нашу надію не лише на життя після смерті, а скоріше на життя, після життя, яке настане після смерті.

Надія на воскресіння

З першого століття, християнська надія була вкорінена у воскресінні,  воскресіння не тоді трапиться, коли ми помремо Це те, що трапиться, коли наші тіла воскреснуть з могили під час другого пришестя Христа. (1 Кор. 15:51-54).

Біблія говорить нам, що ми будемо в присутності Христа після смерті (2 Кор. 5:8, Фил.1:21). Старі сповіді вчать нас, що наші душі, наші тіла належать Христу, навіть коли вони знаходяться у могилі. Писання каже нам, що в цьому і є доброта. Павло називає це “бути вдома” з Господом.

Але є щось незавершене в нашій душі, нашому безтілесному стані. Павло каже, що ми будемо “відсутні в тілі” хоча “будемо присутні перед Господом”. Після смерті моє тіло буде в землі, а моя душа буде з Христом, але вона не буде повністю ціла. Як сказав Павло 2 віршами раніше, ми “як вдома” в наших тілах (2 Кор. 5:6). Бо весь я – це тіло та душа, я потребую воскресіння. Тоді я буду цілком та повністю вдома.

Це веде нас до доброї новини про Ісуса, історія, яка перевершує усі історії воскресіння. Були й інші люди в Біблії, які воскресали після смерті. Але зараз вони не з нами. Але Ісус воскрес, щоб ніколи вже не помирати. Він зруйнував незмінність смерті. Пасхальна історія не про те, як Ісус “пішов додому” у Страсну п’ ятницю або “став  таким же” у Воскресінні. Це про те, коли Ісус став цілісним.

Сьогодні християни шукають щось, чого мали б шукати учні того першого Страсного тижня: воскресіння , і одного дня наше власне. Як виражено в Нікейському символі віри “Ми шукаємо воскресіння з мертвих і життя майбутнього світу”.

Надія тілесна та земна

В перші століття християнства була розповсюджена єресь, відома як гностицизм. Гностики вчили, що фізичне, тілесне існування – це те, чого потрібно позбутися, так ми можемо піднятися на вищий духовний рівень. Але Великдень – це нагадування нам, що тілесне існування є чимось споконвічно добрим, що потребує воскресіння.

Великдень також нагадує, що земля добра. Після створення нашого світу, Бог поглянув на все що він створив і заявив це. Правда, на цій землі жахливий безлад, і Біблія нам каже, що цей безлад створили ми (Буття 3). Але проте, ми були створені для землі. Ми не воскреснемо в повністю зцілені тіла так, щоб ми змогли жити на хмарах. Ні, від початку ми – земляни, так буде вічно.

“Гностицизм розглядає фізичне, тілесне існування, якого потрібно позбутися. Але Великдень – це нагадування нам, що тілесне існування є чимось споконвічно добрим, що потребує воскресіння”.

Земля є і буде нашим домом. Так, ми очікуємо воскресіння та життя “майбутнього світу” – “нової землі”, де живе праведність (Об‘явлення 21:1, 2 Петра 3:13). В кінці, Христос прийде знову, щоб жити з нами, а не ми будемо жити з Ним (Об‘явлення 21:3). Як сказав Гленн Крейдер, в кінці Бог вселяється в наш район. В цьому суть. Присутність Христа робить нову землю – наш вічний дім – кращий для вічності.

Наші тіла та земля добрі, те, для чого були створені на землі тіла, також є добрим. Хороша робота. У 1 розділі Буття, Бог наказав чоловіку та жінці панувати над усім. Бог хотів, щоб люди розкрили усі притаманні їм дари, які Він заклав у світі, щоб ми їх відкрили.

Спокута надія

Великдень – це історія воскресіння, Великдень це також проголошення про відкуплення. Якщо смерть переможена, то й усе інше. Більше означає менше; усі проблеми бліднуть у порівнянні. Вони будуть виправлені, коли смерть буде виправлена. Як сказав Павло: “Все створіння стогне…ми з нетерпінням чекаємо… відкуплення наших тіл” (Рим. 8:22-23). Все чекає відновлення нашого тіла. “Усе зруйновано”, – співав Боб Ділан. Але так не буде вічно. (Об’явлення 21:4).

Великдень був, цитуючи Н.Т. Райта “днем початку революції”. Воскресіння Христа поклало початок бунту проти старого порядку речей – повалення зламаного світу, де панує смерть та хвороба. Зараз ми чекаємо воскресіння мертвих і життя майбутнього світу.

Це веде мене до фінальної думки про Великдень: рік за роком, століття за століттям було багато смертей. Але ви можете ніколи й не померти. Ми можемо тільки сподіватися , але ми безперечно  можемо сподіватися. Як сказав Нісен Грід: Христос “прийде знову у славі”. Коли Він прийде та мертві воскреснуть, будуть ті, хто “все ще живі” (1 Сол. 4:17). Ви та я можемо входити до цього числа. Якщо так, то це зробить воскресіння неактуальним для нас, тому що в нас є багато близьких, які вже померли (або хто помре до цього дня). Для тих, хто залишиться, коли Христос прийде, останнім нагадуванням про Великдень є те, що ми возз’єднаємося з нашими близькими.  В житті після життя, після смерті, ми будемо здоровими й знову будемо вдома з Христом та нашими близькими. Нехай скоро настане той день.

“Прийди, Господи Ісусе” (Об’явлення 22:20)

Автор: Matt Martens

Джерело: thegospelcoalition.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Як же чекаю на це і верю …чомусь з дитинства відчуваю ,що заставу цей час !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button