Світ

Китай посилив переслідування християнських церков у 2022 році

Комуністична партія Китаю посилила переслідування церков і християн по всьому материковому Китаю напередодні 20-го партійного з’їзду у 2022 році. Водночас все більше і більше лідерів домашніх церков звинувачуються в «шахрайстві», а цензура релігійного контенту в інтернеті зростає, повідомляє правозахисна організація.

Джерело: christianpost

ChinaAid, яка документує релігійні переслідування в Китаї та підтримує китайських в’язнів совісті, минулого тижня опублікувала свій щорічний звіт про переслідування за 2022 рік. Неурядова організація, що базується в США, попередила про збільшення кількості звинувачень у «шахрайстві» проти пасторів і лідерів домашніх церков у материковому Китаї.

У цих звинуваченнях стверджувалося, що традиційна практика десятини та пожертв у церквах є незаконною.

У звіті йдеться, що влада використала «Заходи з фінансового управління місцями релігійної діяльності», оновлені у червні минулого року, для фабрикації звинувачень проти домашніх церков.

Декілька пасторів і старійшин домашніх церков у Китаї були відправлені до в’язниці, у тому числі пастор Хао Чживей з домашньої церкви Ечжоу в провінції Хубей, який був засуджений до восьми років позбавлення волі. Старійшина Хао Мін і старійшина У Цзяньнань із церкви Цинкаоді в провінції Сичуань можуть бути засуджені до 10 років позбавлення волі, оскільки їхня справа розглядається в окружному суді Цзіньяна.

Китай визнає лише п’ять релігійних груп, які підпорядковуються впливу уряду. Християни з незареєстрованих церков несуть основний тягар переслідувань.

«Ми серйозно стурбовані тим, як комуністичний режим ставиться і до санкціонованої державою церкви, − сказав у своїй заяві президент та засновник ChinaAid Боб Фу. − Раніше вони просили про одноосібну вірність комуністичній партії, але після 20-го Всекитайського з’їзду партії вони змістили акцент у бік приєднання до Сі Цзіньпіна».

Він додав, що їхньою метою є не лише створення «соціалістичної» церкви; вони сподіваються стерти її з лиця землі. Боб Фу також підкреслив, що міжнародна спільнота має бути в курсі цих тенденцій і подій, оскільки Китай продовжує підійматися на світовій арені.

Комуністична партія, як і раніше, зосереджена на релігійній Сінізації.

«Так, під час і після відкриття з’їзду державні релігійні групи Китаю обсипали Сі компліментами та похвалами, використовуючи більш екстравагантні слова та фрази, ніж державні ЗМІ Китаю, показуючи, що релігійна сінізація еволюціонує від підтримки КПК до поклоніння та відданості Сі Цзіньпіну», − додається у доповіді.

Суворі правила проти релігійного контенту в інтернеті

Китайський уряд також запровадив суворі правила проти релігійного контенту в інтернеті, що, на думку ChinaAid, було спрямоване на «видалення християнства з кіберпростору». Група наголошує, що християни зіткнулися з «безпрецедентною» цензурою в інтернеті після запровадження «Адміністративних заходів щодо релігійної інформації та послуг в інтернеті» у 2022 році.

Серед жертв посилення регулювання в інтернеті виявився 21-річний сайт під назвою «Jonah Home», який було закрито на початку травня, йдеться у звіті.

Крім того, у доповіді йдеться, що перший у Китаї католицький телефонний додаток «CathAssist», запущений у 2013 році, був змушений припинити роботу після введення нових заходів щодо регулювання інтернету. За даними ChinaAid, сайт подав заявку на отримання ліцензії на надання послуг, але «не виконав вимоги уряду для отримання ліцензії, не зважаючи на те, що зробив різні дії, включаючи припинення спільного доступу, зміну сайту та інші дії, включаючи призупинення обміну, зміну назви та модифікацію контенту».

Групові чати WeChat також зазнали посиленої цензури християнського контенту.

«У 2022 році WeChat також застосував суворішу фільтрацію тексту в групових чатах. Наприклад, два китайські слова (що означають заступницькі молитви) повинні були бути набрані окремо… щоб обійти цензурних перевірок, − йдеться у звіті. − Назви групових чатів у WeChat також довелося змінити, а адміністраторам чатів довелося скоротити використання слів, пов’язаних із християнською вірою, або навіть видалити християнський контент, щоб вижити чи зберегти свої групові чати».

Віруючі фахівці зіткнулися з наслідками, у тому числі одному християнину було відмовлено у доступі до кар’єрної мережевої платформи DingTalk компанії Alibaba на рік через те, що він ділився релігійними повідомленнями.

Рейди та закриття церков

Влада також закрила Шанхайську пресвітеріанську церкву Ziguang, її вебсайт та облікові записи в соціальних мережах.

У справі Церкви Скелі в Нінся-Хуейському автономному районі та євангеліста Ген Цзецзюня, ChinaAid вважає «вкрай незрозумілим і незвичайним» той факт, що покарання суду перевищило запропоноване звинувачення, коли його було засуджено до 15 місяців, а його співобвинувачених – до шести місяців за організацію незаконних релігійних зборів.

«Це вкрай незрозуміло і незвичайно, тому що за (шість) років збору інформації про справи про переслідування в материковому Китаї ChinaAid не чула, щоб вирок суду перевищував за строгістю покарання, запропоноване прокурором», − йдеться у звіті.

Крім того, у квітні в Тайюаньській Сіонській реформаторській церкві було проведено рейд, і семеро обвинувачених було засуджено до штрафу на додаток до тюремного терміну. Також влада переслідувала християн під час таких заходів, як хрещення, онлайн молитовні збори та спеціальні церковні заходи.

КПК також націлилася на студентів коледжів, обмежуючи їхню релігійну діяльність, на підставі зусиль щодо запобігання COVID. Чиновники звернулися до відділів освіти з проханням провести розслідування та перевірити релігійні переконання учнів, попереджається у доповіді.

Читайте також: 

Китай займає 16 місце у списку країн, де найважче бути християнином, складеному Open Doors у 2023 році.

Як зазначає Open Doors в інформаційному бюлетені, нові обмеження в інтернеті та соціальних мережах, а також Положення про релігію 2018 року, які продовжують переглядатися, серйозно обмежують свободу християн.

«Багато церков піддаються моніторингу і закриваються, незалежно від того, чи є вони незалежними та чи належать до Патріотичного руху “Триєдності”. Відвідування церкви дітьми до 18 років залишається незаконним. Стара ідея про те, що церкви сприйматимуться як загроза, тільки якщо вони стануть надто великими, надто політизованими чи запрошуватимуть іноземних гостей, сьогодні є ненадійним орієнтиром».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button