Україна

Як війна Росії впливає на демографію України

Українські правозахисники повідомляють про спроби Росії змінити демографічну ситуацію в Україні, зокрема, і за допомогою етнічних чисток корінного населення. Таку ж інформації підтверджує й Американський Інститут вивчення війни.

Джерело: ВВС News Україна

Росіяни депортують громадян України, також дітей, з окупованих територій. В свою ж чергу, планують заселяти в ці міста російських громадян.

В Інституті демографії та соціальних досліджень зазначають, що внаслідок війни демографія України зазнає значних змін.

“Терористи-загарбники херсонських земель вже не приховують, що так звана “евакуація” – це депортація. Людей відправляють не до більш-менш спокійних населених пунктів лівого берега – узбережжя Чорного моря, а до Росії. Причому Краснодарський край у цій “подорожі” в один кінець – лише проміжний пункт”, – повідомляє у фейсбук заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

Мер Нової Каховки також розповідає про те, що українцям пропонується виїжджати до Криму, Ставропольського чи Краснодарського краю. Натомість до їхніх будинків заселяють загарбників.

Також з України вивезено багато дітей. Сам віцепрем’єр уряду РФ Марат Хуснуллін сказав, що кілька тисяч таких дітей “відпочивають в будинках відпочинку, дитячих таборах”.

Схожі статті

Правозахисниця Катерина Рашевська вважає таке вивезення дітей не евакуацією, а депортацією, бо вони не потрапляють під міжнародні конвенції.

Росіяни примушують людей переселятись, приймати російське громадянство, залякують неросійські етнічні групи, грабують матеріальну культурну спадщину, та використовують інші брудні методи для своїх цілей.

“Кримський сценарій”

За 8 років війни Крим були змушені залишити близько 100 тисяч людей, з яких мінімум 30 тисяч – це кримські татари. Незгодних з окупацією просто витісняли.

Проте, як зазначає лідер меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, до Криму для проживання заїхало до мільйона росіян. Це значно вплинуло на демографічну ситуацію півострова.

У 2013 році в Криму проживали 13% кримських татар, 25% етнічних українців і 58-59% етнічних росіян.

Також Рефат Чубаров каже, що з початку оголошеної мобілізації в Росії, чоловіки почали масово виїжджати з Криму.

За слова однієї кримчанки, більшість кримських татар мають проукраїнську позицію, і чекають звільнення.

Скільки житиме в Україні після війни

Такі чинники, як депортація, втеча з-під окупації впливають на демографічну ситуацію в Україні.

До цього ж, за словами директорки Інституту демографії та соціальних досліджень Елли Лібанової, скорочення чисельності населення прогнозувалося і раніше, але внаслідок війни ці прогнози погіршуватимуться.

“Ми побачимо і скорочення середньої тривалості життя, і збільшення смертності. Народжуваність також зменшиться, і це буде помітно вже у 2023 році”, – сказала вона

Ще один фактор, який значно вплине на демографію – це міграція. Тільки до Європи виїхало близько 7 мільйонів людей.

Україно-російський кордон перетнули 2,8 млн. українців, проте багато з них переміщуються далі, за межі Росії.

Читайте також:

Елла Лібанова зазначає, що все менше людей захоче повертатися додому, якщо війна буде затягуватися.

Також вона вважає, що чим швидше відбудеться перемога України, тим більше надії на їх повернення.

Наразі населення України вона оцінює в 34-35 мільйонів людей. Скільки ж буде після війни, науковці поки сказати не можуть.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!