Україна

В Україні зараз мешкає не більше 35 мільйонів осіб – Інституту демографії та соціальних досліджень НАН

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова 5 жовтня заявила, що в Україні зараз мешкає не більше 35 мільйонів осіб.

Джерело: korrespondent.net

За словами Лібанової, депопуляція населення України почалася в 1991 році. І розпад СРСР і утворення незалежної української держави тут ні до чого, це просто збіг обставин.

«Два роки ми трималися за рахунок величезного припливу мігрантів з колишнього СРСР, переважно, із середньоазіатських республік, бо там була складна ситуація. Коли вичерпався цей резерв, з 1994 року кількість населення в Україні щороку скорочувалася», − пояснила вона.

Демограф стверджує, що це проблема не лише України, а і Європи та світу, і незабаром, на її думку, ця проблема торкнеться і Китаю.

Директорка додала, що озвучена чисельність є приблизною, оскільки точних офіційних даних наразі немає.

«Всі європейські країни втрачають своє населення, але компенсують його внаслідок міграції. При цьому вони не лише компенсують населення кількісно. До них приїжджають молоді люди, які і народжують більше, і помирають менше. Тобто, вони омолоджують вікову структуру населення», − підкреслила Лібанова.

Читайте також:

Смертність в Україні, або від чого помирають українці

Нагадаємо, що у лютому Держстат оприлюднив дані про 41,2 млн населення України, а для підготовки бюджету-2023 надав дані про 34,5 мільйони осіб.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!