Home»Новини»Кожен восьмий християнин у світі зазнає переслідувань – звіт

Кожен восьмий християнин у світі зазнає переслідувань – звіт

3
Поширень
Pinterest WhatsApp

Благодійна організація «Open Doors» опублікувала рапорт про переслідування християн у світі, що аналізує період від 1 листопада 2018 року до 31 жовтня 2019 року.

Переслідування християн і далі зростає. У країнах, в яких ведеться спостереження, приблизно 260 мільйонів християн зазнають переслідувань, в той час як рік тому цей показник становив 245 мільйонів. Такими є дані оприлюдненого 15 січня 2020 року щорічного рапорту благодійної організації «Open Doors» (Відкриті Двері), яка також представила «World Watch List 2020». Це список п’ятдесяти країн світу, де найбільше переслідують християн.

За період від 1 листопада 2018 року до 31 жовтня 2019 року цей рапорт подає дані про те, наскільки вільно християни могли виявляти свою віру у п’яти різних сферах щоденного життя: в сім’ї, в приватній сфері, у своїй спільноті, в церкві, яку відвідують, і в публічному житті своєї країни. Під шостим пунктом вказано рівень насильства, якого зазнавали християни. Згідно з цими даними, кожен восьмий християнин у світі зазнає переслідувань за  віру.

Зменшилася кількість вбивств

Серед приблизно ста країн, в яких зафіксовано явище переслідування, й щодо яких ведеться моніторинг, у 73-х рівень переслідування визначений як «високий», «дуже високий» чи «крайній». Кількість християн, вбитих за віру, зменшилася порівняно з попереднім рапортом із 4305 до 2983. Лідером за цим показником і далі залишається Нігерія. Наступні позиції – за Центральноафриканською Республікою та Шрі-Ланкою (теракти під час минулорічної Пасхи).

Вп’ятеро зросла кількість атак на культові чи  пов’язані будівлі  (школи, лікарні, тощо.). Якщо в попередньому рапорті цей показник становив 1847, то в минулому році зафіксовано 9488 випадків закриття, знищення чи нападів на такі будівлі.

Насильство над жінками

Тривожним явищем є випадки сексуального насильства та зловживань, викликані дискримінацією на релігійному ґрунті, що включає також примушення до шлюбу. Загалом, зафіксовано понад вісім тисяч випадків такого насильства, але це, за словами упорядників, лише вершина айсберга, оскільки такі явища часто відбуваються в домашньому середовищі й застосовуються як засіб зламати волю. Згідно з припущенням, щодня приблизно 23 християнські жінки стають жертвами сексуального насильства саме через релігійну приналежність.

Крайній рівень переслідування в 11 країнах

Хоч кількість вбивств з огляду на віру зменшилася, вражаючим є зростання тиску на християн, що проявляється в агресії, насильстві та дискримінації. Одинадцять країн, рівень переслідування в яких визначено як «крайній», залишаються тими самими, що й попереднього року. Починаючи від 2002 року, першу позицію незмінно займає Північна Корея. Також і Афганістан, Сомалі та Лівія, що займають наступні сходинки, набрали 90 і більше оціночних балів, якими визначається рівень переслідування. На п’ятому місці незмінно залишається Пакистан, де досі діє відомий закон про богохульство.

Деякі тенденції

Вперше до переліку 50 країн з найбільшим рівнем переслідування проти християн потрапили Буркіна-Фасо й Камерун, підтверджуючи погіршення ситуації в Сахелю, де діють щонайменше 27 джихадистських угруповань. Зокрема, на півночі Буркіна-Фасо зачинено понад 200 храмів.

Роками скорочується кількість християн на Близькому Сході. В Іраку до війни 2003 року нараховувалося 1,5 мільйона християн, сьогодні їх лише 200 тисяч. Поверненню християн до долини Ніневії після поразки так званої ісламської держави не сприяє брак гарантій безпеки. В Сирії з понад 2 мільйонів, кількість християн зменшилася до 744 тисяч.

Зовсім інший характер переслідувань існує в Латинській Америці. Там загрожує небезпека духовним особам і мирянам, які з огляду на релігійні переконання кидають виклик організованій злочинності в таких країнах, як Мексика чи Колумбія, остання з яких потрапила до WWL2020, посівши 41-ше місце.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

5 серйозних довгострокових наслідків крику на ваших дітей

Наступна Стаття

Баптисти організували солдатам ЗСУ різдвяне свято на Одещині

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *