УкраїнаХристиянські новини

Служба військового капеланства: Верховна Рада підтримала відповідний законопроєкт

Пресслужба Парламенту повідомила, що Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт «Про Службу військового капеланства». Відтепер Служба військового капеланства утворюватиметься як самостійний структурний підрозділ у складі військових формувань.

Джерело: risu.ua з посиланням на lb.ua та пресслужбу Парламенту.

Законопроєкт передбачає безпосереднє підпорядковання Служби командуванню військової частини. Її чисельність не може бути меншою ніж 0,2% чисельності відповідного військового формування.

Хто може бути капеланом? Їм може стати громадянин України з вищою богословською освітою. Також він повинен бути священнослужителем зареєстрованої в Україні Церкви чи релігійної організації. А ще ця людина повинна отримати мандат від власної Церкви на право здійснювати капеланську діяльність.

Згідно з документом, капелани є військовослужбовцями та мають відповідні соціальні гарантії, а також вони відповідають за здійснення задоволення духовно-релігійних потреб особового складу.

Також зазначається, що військові капелани не отримують зброї та боєприпасів, а також не можуть бути залучені до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань.

Нагадаємо, темою Всеукраїнського міжконфесійного круглого столу було «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я». У заході взяли участь 30 фахівців та релігійних діячів. Результатом обговорення стало затвердження Резолюції.

Також повідомляємо, що 25 січня 2021 року відбулась зустріч Заступника Міністра охорони здоров’я України Ірини Микичак та представників Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Обговорювалася тема щодо впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button