Християнські новини

Виявлено рідне місто Ісуса – Назарет

Ізраїльське управління старожитностей повідомляє, що в ході розкопок в Назареті був виявлений будинок, що датується I ст. н. е. Це перша знахідка житлового приміщення, датованого раннім періодом історії Риму, до якого відноситься і життя Ісуса.

Виявлено рідне місто Ісуса Назарет

На думку професора Тодда Болена, який виступив на Bible Places це відкриття «має поставити крапку в теорії, в якій мовиться: оскільки Назарет в I ст. н. е. згадується тільки в Новому Завіті, цього міста в той час не існувало. Назарет дійсно не згадується в роботах Йосипа Флавія і в інших сучасних джерелах, але це лише підтверджує те, що містечко бул дуже маленьким і незначним.
“Чи може бути щось доброго з Назарета? Каже йому Филип: Іди — і подивися” (Ів. 1:46).
Під час дискусії з Крістофером Хітченсом Вільям Лейн-Крейг зазначив, що Ісус прийшов на Землю в той період, коли на ній прожило лише 2% людей з усіх тих, які коли-небудь жили. Це пояснює заяву Павла в посланні до Галатів 4: 4, що «Коли ж прийшла повнота часу, Бог послав Свого Сина» – тобто ця подія трапилася зовсім не в кінці історії людства для всіх людей, які жили до благої вісті, як припускає Хітченс . До того ж, це був час, коли завдяки розвиненій мережі доріг Римської імперії, стало можливим поширення Євангелія по всій Римській імперії – найбільш цивілізованої тоді території.

Більше про археологічні відкриття:

Люди, що жили до народження Христа з часів Адама, мали обітницю Божу про те, що прийде Спаситель. (Буття 3:15). Як пояснює Павло, Авраам вірив Божій обіцянці і був виправданий вірою. Він був батьком всіх людей, які довіряють Богу. І неважливо, чи це люди, що чекають приходу Месії, чи то люди, оцінюють свою діяльність з Його обіцяним приходом.

Джерело: origins.org.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button