Новини суспільстваХристиянські новини

«Всі разом!»: наказ Мінсоцполітики щодо інтеграції гендерних підходів не відповідає нормам Конституції

Наказ Міністерства соціальної політики «Про затвердження Інструкції щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів» суперечить українському законодавству і посилається на відсутні норми права. Про це зазачається у листі Руху «Всі разом!» на ім’я Прем’єр-міністра України.
Міністерство соціальної політики України видало Наказ № 86 «Про затвердження Інструкції щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів» від 07.02.2020 року, який був зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 лютого 2020 р. під №  211/34494.

  • Читайте також

    Мінсоцполітики зобов’яже всі організації створювали посади уповноважених з гендерних питань
    У той час як Україна переживає жахливу демографічну кризу і її населення скоротилося на 11 мільйонів чоловік Міністерство соціальної політики замість того, щоб терміново розпочати щось, аби змінити…

     

У зазначеному урядовому документі міститься посилання на  Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська Конвенція). Також в Наказі № 86 Мінсоцполітики вживаються терміни, які не відповідають чинному термінологічному апарату, що міститься в українському законодавстві. Наприклад, поняття «гендер» у Наказі визначається як «соціально закріплені ролі». Проте таке визначення відсутнє в чинних нормативно-правових актах України, на які посилаються автори Наказу.
Рух «Всі разом!» у своєму зверненні на ім’я Пем’єр-міністра наголошує, що Конвенція Ради Європи «Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» не має юридичної сили в Україні. «Україна не ратифікувала Стамбульську конвенцію і, відповідно,  вона не може впливати на нормативні акти на території нашої держави», — пишеться в листі. Також у зверненні зазначається, що згідно статті 8 Конституції всі закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Також в своєму листі Рух «Всі разом!» згадує Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», який визначає гендерну рівність виключно як рівний правовий статус жінок та чоловіків (за статевою ознакою, а не за соціальними ролями). «Гендерна рівність –рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства», — декларує Закон

«Наявні в Наказі Міністерства соціальної політики невідповідності чинному законодавству України та використання некоректної термінології може свідчити про спроби його авторів маніпулювати поняттями. Основний Закон України чітко декларує, що всі рішення і документи органів влади не можуть суперечити нормам Конституції і законів України. Тому вважаємо, що дія Наказу Мінсоцполітики  «Про затвердження Інструкції щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів» має бути скасована», — коментують у юридичному відділі Руху «Всі разом!»

Джерело: Всі разом

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button