війна

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій оприлюднила заяву щодо псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України

23 вересня Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій оприлюднила заяву щодо псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України.

Джерело: vrciro

Цьому передувало нещодавнє оголошення російською окупаційною владою проведення псевдореферендумів про приєднання до Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

У листі Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявляє наступне:

По-перше, суверенітет України поширюється на всю її територію. Територія України в межах наявного, міжнародно визнаного та конституційно встановленого кордону є цілісною і недоторканною.

По-друге, повномасштабна війна, розв’язана Росією проти України, спрямована на захоплення частини території України та знищення української держави всупереч міжнародному праву.

По-третє, проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України під дулами кулеметів, в умовах військової окупації, коли свобода та повага до гідності людського життя та заклики до неї, як щось ймовірне, відсутні і є глумом над демократією та дискредитацією легітимних державних інституцій, які діють на основі міжнародного права. Оскільки реальне волевиявлення чи будь-яке інше голосування в такій ситуації неможливе.

По-четверте, таке свавілля окупанта є незаконною, силовою спробою анексувати частину території України, як це було зроблено у 2014 році щодо Кримського півострова, свавільним порушенням норм міжнародного права, а також договірні зобов’язання Російської Федерації перед Україною.

Читайте також:

Схожі статті

Путін підписав указ про спрощене отримання російського громадянства українськими дітьми-сиротами

З огляду на вищезазначене, у своїй заяві Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала:

  • всім країнам світу не визнавати псевдореферендуми, які проводить РФ на тимчасово окупованих територіях України;
  • усіх громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, не брати участі у псевдореферендумах та усвідомлювати свою відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми та майбутніми поколіннями, а також перед українським народом;
  • владу Росії відмовитися від злочинного плану анексії, який порушує не тільки людські закони співіснування народів, а й відповідні приписи християнського, ісламського та юдейського Святого Письма.
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!