війна

Путін підписав указ про спрощене отримання російського громадянства українськими дітьми-сиротами

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок надання російського громадянства українських дітей-сиріт або тих, хто залишився без батьківського піклування, у тому числі на тимчасово окупованих територіях.

Документ був опублікований російським пропагандистським агентством «РИА Новости».

В указі йдеться про те, що діти-сироти, діти, які залишилися без піклування батьків, а також недієздатні особи, які мають громадянство України, отримають громадянство Росії у спрощеному порядку.

«Опікуни» чи «організації» зможуть претендувати на російське громадянство для дітей, які перебувають у тимчасово окупованих Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях.

Також путінський указ визначає, хто може звернутися з такою заявою. А саме:

  • Опікун дитини або її піклувальник, який є громадянином РФ, України чи мешканцем окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Виняток становить лише випадки, коли піклувальник дитини призначається тимчасово за спільним бажанням батьків, оскільки вони протягом певного строку не можуть виконувати свої обов’язки.

  • Керівник організації у справах дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, що знаходиться на території ОРДЛО, Запорізької або Херсонської області, якщо дитина перебуває під наглядом до такої організації.

Винятком є випадки, коли дитину влаштовують в «організацію» тимчасово до тих пір, поки батьки, усиновителі, опікун чи піклувальник не зможуть виконувати свої обов’язки з поважних причин.

  • Керівник органу опіки та піклування, який «виступає в ролі опікуна чи піклувальника» дитини.

Як повідомлялося раніше, президент країни-агресора підписав указ про спрощення надання російського громадянства жителям тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей України.

Читайте також: 

Підкомітет у справах сім’ї та дітей організував зустріч з усиновителями

У Міноборони Росії також стверджували, що окупанти викрали з України до РФ майже 200 тисяч дітей.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button