Новини суспільстваХристиянські новини

Як реагувати на інформацію про коронавірус

За повідомленням сайту STAT, після спалаху коронавірусу Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила надзвичайну ситуацію у сфері суспільної охорони здоров’я. Керівники ВООЗ закликали держави не обмежувати поїздки і торгівлю з Китаєм, хоча є випадки закриття кордонів і спостерігається лімітована видача віз. Осередком захворювання є китайське місто Ухань.
Сайт новин охорони здоров’я та медицини STAT цитує гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейесуса: «Настав час не таврувати людей, а згуртуватися [для боротьби з хворобою]. Єдиний спосіб перемогти спалах полягає в тому, що всім націям треба почати працювати спільно. Працювати в дусі єдності та товариства. Всі ми потрапили в біду і лише разом ми зможемо вийти з неї».

Такий підхід був схвалений в 1527 році, коли християни німецького міста Віттенберг, зіткнулися зі спалахом чорної чуми. Вони звернулися до Мартіна Лютера за порадою, запитавши реформатора про те, чи варто їм рятуватися втечею.
Студентка Еммі Янг, чиї близькі проживають в Ухані, написала матеріал для журналу Christianity Today. Вона застосувала пораду Лютера до сьогоднішньої кризи, викладаючи «поради для християн, що протистоять спалаху інфекційних захворювань».
У листі «Чи можна врятуватися від смертельної чуми», адресованому тим, хто виконував посадові обов’язки, пов’язаних зі служінням людям, Лютер дав таку пораду:
“Вам потрібно було залишатися стійкими перед смертельною згубою”. Янг пише, що до цих посад відносяться керівники, поліцейські, служба безпеки, медики й священнослужителі.
Лютер закликав звичайних громадян з християн «побачити в можливості доглядати за хворими випадок подбати про Христа (Мф. 25: 41-46)». Янг пише: «З любові до Бога виникає діяльна любов до ближнього».
Лютер вірив: вставши перед вибором піти або залишитися, християни «зрозуміють, як вчинити правильно, молячись і роздумуючи над Святим Письмом. Участь в допомоги хворим влаштовується з милості, а не з обов’язку».
За словами Берд, влада зажадала від жителів Ухань користуватися захисними засобами. Проте ті, хто має потребу в них, не можуть дістати їх: «Найбільша проблема полягає в тому, що медики, які піклуються про пацієнтів, які не мають достатньо засобів індивідуального захисту. Тому вони, піклуючись про пацієнтів, наражаються на більшу небезпеку ».
У заключному коментарі Берд розповіла, що молиться за три категорії громадян, які мають відношення до кризи. Це влада, медики і населення. «Я молюся за правлячі кола Китаю, щоб вони приймали рішення щодо населення, маючи на руках всі необхідні дані й факти. Я вірю: вони намагаються запобігти поширенню вірусу, але не впевнена, що у них правильні методи. Молюся, щоб вони стали відкритими й реагували правильно».
Звертаючись до працівників охорони здоров’я, Елейн сказала: «Я старанно молюся за китайських лікарів. Їх практично не забезпечили засобами захисту. Молюся за населення Китаю. Рівень смертності низький, це добре, але я переживаю, що люди дуже швидко інфікуються хворобою».

Джерело: cnl.news

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button