Релігія

Візит ВРЦіРО до Ватикану сприятиме досягненню миру – комюніке за підсумками поїздки

Делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відвідала Ватикан 24-26 січня. Релігійні діячі сподіваються, що проведені зустрічі сприятимуть Україні та світу в досягненні тривалого справедливого миру. Читайте комюніке за підсумками поїздки.

Джерело: vrciro.ua

Зазначається, що зустріч з Папою Римським Франциском стала центральною подією візиту представників ВРЦіРО до Ватикану.

Українські делегати подякували Папі за його молитовну, моральну та гуманітарну підтримку. Також було порушено питання щодо повернення в Україну депортованих Росією громадян, українських військовополонених і несправедливо ув’язнених.

Зі свого боку Франциск подякував гостям за єдність релігійної спільноти в Україні ільше про зустріч з Папою читайте за посиланням).

Візит ВРЦіРО до Ватикану сприятиме досягненню миру – комюніке за підсумками поїздки Візит ВРЦіРО до Ватикану сприятиме досягненню миру – комюніке за підсумками поїздки

Крім того, релігійні діячі України зустрілись з Державним Секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном та Секретарем з відносин із державами архієпископом Полом Галлахером.

Учасники обговорили виклики, які постали внаслідок російської агресії проти України та окупації українських територій, а також про можливі кроки для досягнення миру.

Кардинал Паролін наголосив, що «війна – це образа Бога». Також він зазначив, що кожного ранку в Держсекретаріаті звершується молитва за Україну й обговорюється, як допомогти Україні та що зробити задля справедливого миру в Україні.

Візит ВРЦіРО до Ватикану сприятиме досягненню миру – комюніке за підсумками поїздки

Рада Церков України також зустрілась з префектом Дикастерії сприяння християнській єдності кардиналом Куртом Кохом, префектом Дикастерії з міжрелігійного діалогу кардиналом Мігелєм Аюсо, префектом Дикастерії комунікації доктором Паоло Руффіні, префектом Дикастерії Східних католицьких Церков архієпископом Клаудіо Гуджеротті.

Члени делегації під час зустрічей «розповіли про працю ВРЦіРО та запропонували активізувати взаємодію з інституціями Ватикану у відповідних напрямках».

Релігійні діячі підкреслили, що ВРЦіРО працює понад 25 років, і за цей період Рада «має вагомі досягнення у побудові внутрішнього діалогу, у співпраці з державою та міжнародними партнерами».

Також українська делегація була присутня на молитві, яка відбулась з нагоди завершення Тижня молитов за християнську єдність. Молитву звершив Папа Франциск у римській базиліці святого Павла за мурами.

В рамках візиту у представників ВРЦіРО також була можливість «відвідати осередок УГКЦ собор Святої Софії в Римі, лікарню “Дитя Ісус”, де проходять лікування також діти з України». Крім того, вони «зустрілися з Послом України при Святому Престолі Андрієм Юрашем і дали пресконференцію для медіа».

Представники ВРЦіРО сподіваються, що «спілкування й обмін думками, які відбулися, сприятимуть Україні та світу в досягненні тривалого справедливого миру». Візит засвідчує про розширення потенціалу міжрелігійної та міжконфесійної взаємодії.

Повідомляється, що робоча поїздка відбулась з ініціативи ВРЦіРО у співпраці та за підтримки Апостольського нунція в Україні архієпископа Вісвалдаса Кулбокаса.

Візит ВРЦіРО до Ватикану сприятиме досягненню миру – комюніке за підсумками поїздки

Серед української делегації були присутні:

  • Маркос Оганесян, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, голова делегації ВРЦіРО;
  • Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України;
  • Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький;
  • Мечислав Мокшицький, Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви в Україні, в.о. Голови Конференції Римсько-Католицького єпископату України;
  • Валерій Антонюк, Голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів;
  • Яків Дов Блайх, Президент Об’єднання юдейських релігійних організацій України, Головний рабин м. Києва та України;
  • Ахмед Тамім, Голова Духовного управління мусульман України, Верховний муфтій України;
  • уповноважені представники Української Церкви Християн Віри Євангельської, Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, Української Православної Церкви, Української Євангельської Церкви, Українського Біблійного Товариства та Інституту релігійної свободи.

Детальніше читайте на сайті ВРЦіРО.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button