Блог Михайла Черенкова

Про лідерство. Що з ним не так?

Ми любимо думати про лідерство як про наше лідерство, забуваючи або уникаючи говорити про лідерство інших.

Ми хочемо вести за собою, але не поспішаємо слухняно слідувати за іншими, навіть якщо їхні здібності й повноваження очевидні.

Ми поспішаємо захопити і утримувати якомога вищі позиції, навіть не цікавлячись межами наших здібностей, стелею нашої компетентності.

Ми готові захищати і захищатися, але не готові ділитися.

Ми хочемо бути на вершині одні, не думаючи про те, щоб допомогти піднятися іншим.

Ми любимо лідерство першого місця, але не другого і не десятого.

Схожі статті

Ми довіряємо своєму лідерському дару більше, ніж Богу, Який може забрати так само несподівано як і дати, обмежити так само легко як розширити й помножити.

Ми пов’язуємо своє лідерство з особливим особистим покликанням, забуваючи про Того хто покликав.

Наші особисті амбіції сильніші, ніж амбіції спільної справи або цілої команди

Наше лідерство пов’язане з тим, щоб зафіксувати стан справ, при якому у нас є гарне місце, але ми навряд чи розуміємо образи майбутнього і працюємо заради нього і тих, хто прийде нам на зміну.

Ми любимо тему лідерства як виправдання своєї центральної ролі, але не мислимо своє життя після того, як втратимо лідерську позицію.

Ми настільки звикаємо вважати себе лідерами, що важко можемо уявити себе в іншому положенні і тим самим обмежуємо свій досвід, чіпляємося за свої позиції, відкидаємо інші пропозиції від Бога і зводимо життя до боротьби за лідерство.

Ми применшуємо розуміння лідерства, коли зводимо все до активної діяльності і забуваємо про внутрішнє зростання й особисті переміни, Богопізнання і уподібнення до Нього.

Ми множимо теорії лідерства для виправдання своїх особистих амбіцій і егоїстичних планів.

Ми не хочемо визнати, що далеко не всі – і можливо навіть не я і не ви, – покликані бути лідерами.

Ми вважаємо за краще жити в придуманому світі, де можемо вибирати собі роль лідера, замість того щоб ставити складніші питання про масштабнішу картину реальності й нашому скромному місці в ній.

Ми думаємо і хочемо думати, що все це про нас, опираючись самій думці про наше підлегле положення і вкрай обмежене знання про світ і себе самих.

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Михайло Черенков

Міжнародний директор Mission Eurasia, доктор філософських наук, професор Українського католицького університету, автор кількох книжок про євангельський протестантизм, активний проповідник, батько 4 дівчат: Був ректором Донецького християнського університету. Експерт з питань релігійної свободи. Пастор церкви Revival, м. Ванкувер

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button