Християнські новини

Кабінет Міністрів підтримав проект R500

В середу, 7 грудня український Уряд ухвалив Розпорядження щодо затвердження плану заходів по відзначенню 500-річчя Реформації.  Проект відповідного  рішення розміщено на Урядовому порталі.

Таким чином Кабмін визнав вагомий внесок протестантських організацій та релігійних громад  в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, а також їх значну роль в гуманітарній роботі, що здійснюється євангельськими церквами у зоні АТО, в допомозі переселенцям.

«На 2017 рік припадає ювілейна дата — 500 років Реформаційного руху в Європі. В більшості європейських країн заплановані масштабні святкування цієї дати. На міжнародній арені українські протестанти разом зі своїми одновірцями з інших держав-партнерів були й залишаються потужним джерелом популяризації та лобіювання інтересів нашої держави. Враховуючи  значний позитивний внесок протестантської спільноти Україні в суспільний розвиток, наша держава не може бути осторонь цієї знаменної події», – сказала під час свого  виступу заступник Міністра культури Тамара Мазур.

Вона зазначила, що Реформація не обмежилась Центральною та Західною Європою, а стала безумовним фактом духовного життя Східної Європи, зокрема України. І символізувала собою новий етап розвитку у всіх сферах життя.

Розпорядження Кабміну прокоментував народний депутат, голова оргкомітету R500 Павло Унгурян:

 «Дякую Уряду, який на виконання Указу  Президента України, надав підтримку в підготовці цього масштабного свята. Адже Реформація 500 років тому  вплинула не лише на релігійне життя європейського суспільства, а й на його політичне, економічне, соціально-культурне зростання. А також дала поштовх формуванню успішних держав світу, таких як Німеччина, Великобританія, США та інші. Маємо надію, що і наша держава  скористається шансом побудувати успішну країну  на духовних та моральних цінностях», – сказав він.

Варто зазначити, що згідно із затвердженим Планом заходів, урочистості з нагоди 500-річчя Реформації триватимуть  в Україні  протягом 2017 року. Заплановані тематичні наукові конференції, симпозіуми, семінари, просвітницькі заходи, трансляція  циклів  тематичних теле – та радіопередач, документальних і художніх фільмів, присвячених  історії  Реформації, випуск науково-популярних праць і творів діячів Реформації.

Більше про відзначення ювілею Реформації:

Урочистий старт подіям дасть святкування Різдва Христового 25 грудня о 15:00 на Європейській площі, що пройде під гаслом «Україна та світ святкують Різдво разом».

Дар’я Такачук

Прес-служба Павла Унгуряна

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button