УкраїнаХристиянські новини

Верховна Рада перенесла голосування за законопроєкт «Про медіа» на кінець вересня

Верховна Рада вирішила перенести на кінець вересня голосування за законопроєкт «Про медіа» №2693-д, завдяки активному тиску з боку громадян та церков, що пишуть звернення. Проти цього закону виступали церкви, через норми, які стосуються штрафів до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ. Повідомляє Всеукраїнський Собор.
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Парламенту прийняти в першому читанні та за основу доопрацьований законопроєкт «Про медіа» № 2693-д. Таке рішення Комітет ухвалив більшістю голосів на засіданні 14 липня.
Законопроєкт «Про медіа» №2693-д було проголосовано Комітетом з усіма небезпечними аспектами щодо встановлення штрафу до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ.
За словами Всеукраїнського Собору, варто зазначити, що проти законопроєкту 2693-д «Про Медіа» виступають також і журналісти та наголошують на його небезпеці для свободи слова.  Хоча цей проєкт закону регулює великий блок важливих питань пов’язаних з медіа, однак, дивує, чому до 80-90% корисних  ініціатив обов’язково прив’язувати питання, які пов’язані із закладенням підстав для можливого переслідуванням тих, хто виступає за сім’ю та проти пропагування гендерної ідеології, ЛГБТ, гей-парадів.

Основні небезпеки 2693-д

У базовому варіанті закону №2693-д зафіксовані розмиті норми, згідно з якими чиновники можуть отримати право на те, аби блокувати сайти та інформаційні ресурси релігійних організацій, якщо на них будуть перебувати матеріали, які можуть трактуватися як дискримінаційні щодо окремих осіб та їх груп на основі сексуальної орієнтації. Тобто матеріали, що містять критичні зауваження щодо різного роду збочень, або такі, в яких дана поведінка називається гріховною. Під ці критерії можуть попадати як текстові матеріали – статті, книги, і т.д., так і відеозаписи проповідей чи записи богослужінь, бо в них міститься осуд зазначених явищ.
Окрім цього, за вищезгадані порушення застосовується штраф у розмірі від 5 (23 615 грн) до 50 (236 150 грн) розмірів мінімальної заробітної плати. За декілька фактів порушення (наприклад декілька матеріалів з критикою гей-параду)  штраф від 10 (47 230 грн) до 75 (354 225 грн) розмірів мінімальної заробітної плати.
За словами Собору, абсурдним є те, що згадані порушення прирівнюється до злочинів середньої тяжкості в Кримінальному Кодексі України.

Собор наголошує на тому, що прикладом боротьби проти іншого небезпечного законопроєкту №3316 показав, що дуже ефективним  є особисті контакти з депутатами та листи, які буквально мають забити всі електронні скриньки з однією темою: “Київ проти законопроєкту  2693-д”, “Чернівці проти законопроєкту  2693-д”, “Житомир проти законопроєкту  2693-д” і т.д.
Саме тому, Собор закликає всіх активно розсилати інформацію про цей законопроєкт, аби викликати максимальний суспільний резонанс, а також продовжувати писати листи на е-мейли, у соціальних мережах, телефонувати депутатам, від яких тепер залежить  рішення щодо 2693-д.
А також закликає молитися, аби Господь зупинив руйнування моральних та сімейних цінностей в Україні, щоб влада дбала про національні сімейні інтереси.
Список електронних адрес депутатів-мажоритарників.
Проєкт звернення
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button