РелігіяХристиянські новини

Великдень у 2021 році: коли святкують Пасху східні та західні християни?

Прекрасне свято Пасхи у 2021 році відзначатиметься у різні дати: православні християни святкуватимуть 2 травня, а католики – 4 квітня.

Пасха символізує перемогу Ісуса Христа над смертю та пеклом. Пасха проголошує, що той, хто вірить в Ісуса Христа матиме вічне життя, і тому для християнина смерть – це просто перехід Царства Господа, Який помер на Голгофському хресті за гріхи людей, і на третій день воскрес. Віруючі в Христа очікують Його повернення на землю і воскресіння мертвих.

Коли саме відзначається Пасха?

Пропонуємо дізнатися, як саме вираховується дата Пасхи.

Великдень не має фіксованої дати й кожного року припадає на різні дні. Дата святкування визначається на підставі сонячного і місячного календарів, а також з урахуванням декількох критеріїв.

При цьому вже чітко встановлено, що Пасха припадає на недільний день й завжди відзначається після юдейської Пасхи (Песах). При цьому воскресіння Христа святкується після першого повного місяця, який настає після весняного рівнодення. Якщо ж повня настає раніше 21 березня, то великоднім вважається наступний повний місяць. При цьому, якщо повня випадає на неділю, то Великдень буде наступної неділі.

Аби простіше визначити дату свята, можна скористатися пасхалією – спеціальним календарем, в якому Великдень вказаний на багато років уперед.

Однак православні та католики використовують різні пасхалії. Так, східні християни, як правило, використовують олександрійську пасхалію, тоді як католицькі християни – григоріанську.

Згідно з олександрійською пасхалією православні християни святкують Великдень 2 травня 2021 року. При цьому перед святом православні впродовж 47 днів дотримуватимуться суворого Великого посту – з 15 березня по 1 травня.

А католицькі християни у 2021 році відзначатимуть Великдень раніше – 4 квітня. Святу також передує Великий піст, який розпочався за 45 днів до Великодня.

Читайте також:

Нагадаємо, що Православний Вселенський (Константинопольський) патріархат запропонував Ватиканському «міністру екуменізму» кардиналу Курту Коху визначитись із загальною датою святкування Пасхи для всіх християн. Ця пропозиція дуже сподобалася Папі Франциску і Коптському Патріарху-батькові Тавадросу.

Джерело: unian.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button