Християнські новини

В Україні вперше відзначать День батька на офіційному рівні

16 червня в Україні вперше на офіційному рівні пройде святкування Дня батька. У травні 2019 року Указом президента України третю неділю червня року було оголошено Днем батька, повідомляє Слово про Слово з посиланням на прес-центр «Міжнародного центру батьківства» ..
Головною метою відзначення Дня Батька в Україні є забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства через підвищення статусу чоловіка як батька в виховному процесі дітей.
Історія свята в Україні почалася з 2001 року, коли громадське об’єднання жінок вперше підняло питання про необхідність офіційного встановлення Дня батька.
У жовтні 2006 року «Міжнародний Центр батьківства» запустив громадську ініціативу, в рамках якої, за наступні 12 років неофіційне святкування Дня батька набуло популярності в більшості областей України. Станом на 2018 рік, крім громадських об’єднань, до святкування приєдналися 14 міських рад і 13 обласних державних адміністрацій.
Раніше в Україні День батька також святкувався, але тільки на неофіційному рівні в третю неділю червня, а також у третю неділю вересня.
А з’явилося свято в Америці у 1909 році. Якась місіс Додд з міста Спокан виступила з ініціативою створення дня в році, коли б діти могли висловити подяку і шанування своїм дбайливим татусям. Таким чином вона увічнила пам’ять свого батька, який, коли залишилася вдівцем, зумів виховати шістьох дітей без матері.

Більше про святкування Дня батька:

«Міжнародний центр батьківства» – це недержавна некомерційна організація, заснована в 2003 році з метою позитивного впливу на стан сім’ї в сучасному суспільстві через залучення чоловіків до відповідального батьківства.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: Міжнародний центр батьківства

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button