Home»Новини»В Україні відбулися масові заходи вшанування жертв Голокосту

В Україні відбулися масові заходи вшанування жертв Голокосту

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

7 січня по всій Україні відбулися масові заходи вшанування жертв Голокосту. Зокрема, у столиці в Колонній залі КМДА відбулася меморіальна церемонія “Шість мільйонів сердець”, присвячена Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. У заході взяли участь державні діячі України, глави дипломатичних місій, колишні в’язні гетто та концтаборів, праведники народів світу, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Укрінформ.

“Сьогодні ми вшановуємо та згадуємо загиблих, дякуємо праведникам, які рятували євреїв під час війни, розповідаємо молоді про ті часи. Наша організація домоглася того, аби напередодні цієї трагічної дати у школах України проходили уроки Голокосту, щоб діти це знати, бо це дуже важливо для унеможливлення повторення цієї трагедії”, – зазначила президент Єврейського форуму України Роксана Гамарник.

Захід відвідала низка послів, зокрема Німеччини, Ізраїлю, Великої Британії, США та інших країн.

Посол держави Ізраїль в Україні Джоель Ліон наголосив на тому, що в Україні потрібно продовжувати боротися з антисемітизмом. “Дуже важливо не тільки говорити про щось, але й діяти. Я продовжую проголошувати, що тут в Україні є необхідність далі боротися з антисемітизмом, навіть якщо його прояви не є насильницькими, навіть якщо це акти вандалізму…Я закликаю українську владу, яка робить багато для боротьби з антисемітизмом, прийняти визначення антисемітизму, яке затверджене міжнародною асоціацією”, – сказав Джоель Ліон.

Участь у заході взяв мер Києва Віталій Кличко, який наголосив на необхідності створення у Києві Меморіалу пам’яті жертв Голокосту “Бабин Яр”. “Важливо пам’ятати ці трагічні події й робити все, для того щоб цього ніколи не відбулось. А гарантія для цього – пам’ять, висновки. У кожній школі міста Києва проходять уроки Бабиного Яру, це місце, де було знищено понад сто тисяч людей за етнічним принципом. Моє завдання як мера столиці зробити все, щоб ця пам’ять про ці трагічні події ніколи не була знищена, і Меморіал Голокосту повинен найближчі часи бути реалізований у нашому місті”, – сказав Кличко.

Наприкінці меморіальної церемонії вшанували загиблих під час Голокосту – запалили шість свічок на згадку про шість мільйонів жертв Голокосту. Завершилася церемонія поминальною молитвою.

Організаторами заходу виступив Єврейський форум України та Єврейський фонд в Україні Аркадія Монастирського.

Також Київська єврейська адвентистська громада «Бейт шалом» ушанувала пам’ять загиблих у Голокості. Щороку громада «Бейт шалом» у ці дні долучається до вшанування пам’яті жертв Голокосту. Як зазначають у громаді, Україна посягає четверте місце за кількістю праведників народів світу у списку країн, що рятували євреїв під час їхнього геноциду.

27 січня у Польщі на високому міжнародному рівні відзначили 75-річчя визволення концтабору Аушвіц-Біркенау. Участь у заходах із нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту беруть офіційні делегації майже 60 країн та міжнародних організацій. Україну представляє президент Володимир Зеленський.

У 2005 році резолюцією № 60/7 Генасамблея ООН затвердила 27 травня Вдень пам’яті жертв Голокосту. Ініціаторами цієї пропозиції виступили Ізраїль, Україна, Канада, Австралія, США і Росія, а співавторами – ще понад 90 держав.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

У Києві відбувся стратегічний форум лідерів руху "Всі разом!"

Наступна Стаття

Відбулася музична конференція «Служіння Творчість Місія»

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *