Новини суспільстваХристиянські новини

У Кам’янці-Подільському міська влада просила у Бога прощення за злочини Голокосту

15 травня у Кам’янці-Подільському відбулася непересічна подія. У день міста перед будинком міської ради за ініціативи Духовної Ради Церков був проведений міжконфесійний молебень, під час  якого міський голова Михайло Посітко просив Бога просив прощення за злочини Голокосту, які сталися у минулому, зокрема масові розстріли євреїв під час II Світової війни. 

Джерело: www.slovoproslovo.info посиланням на секретаря Духовної ради міста Олександра Бучковського.

На молитві також був присутній народний депутат від 193 округу Ігор Марчук, губернатор Хмельницької області Сергій Гамалій та голова Обласної ради Віолета Лабазюк, а також політична та культурна еліта міста та країни.

Музичний супровід заходу здійснював духовий оркестр «З Богом у серці» з міста Горохова Волинської області. Декілька християнських пісень виконав пастор УЦХВЄ «Жива Надія» Віктор Мартинович зі своєю дружиною Наталією, яка водночас є депутатом міської ради.

Першим молитву звершив священик римо-католицької Церкви о. Олександр Кушта, який благав Божого благословіння для громади, органів державної влади. Також він молився за Божий захист та мир, щоб всі могли побачити, що дійсно на Кам’янець зійшла Господня благодать та тут живуть люди, які дійсно бояться Бога та шанують Його заповіді.

Пастор УЦХВЄ «Світло Христове» Володимир Чорнописький у своїй проповіді навів приклад повоєнної Німеччини, яка покаялася за свої злочини та навернулася до Господа, і Всевишній щедро поблагословив цей народ. Відвідуючи ту країну, виникає питання: а хто ж насправді переміг у війні, якщо німці живуть нині набагато краще за українців? Це свідчить лише про те, що без Божого благословіння неможливе процвітання та успіх жодної держави та народу.

Центральну молитву промовив перед зібраним натовпом міський очільник Михайло Посітко:

«Господи, Боже великий та грізний, що стережеш Заповіта та милість для тих, хто кохає Тебе та для тих, хто виконує Твої заповіді!

Ми, та батьки наші прогрішилися та чинили беззаконня, і були несправедливі, й відвертались від Твоїх заповідей та від постанов Твоїх.

А тепер, Господи, Боже наш, разом зі всією громадою, ми впокоряємо наші серця перед Тобою та благаємо Тебе в Ім’я Сина Твого Ісуса Христа, прости нас за провини наші та батьків наших, прости за кров обраного народу Твого пролиту в нашому місті, помилуй нас та край нашого проживання.

І нині прислухайся, Боже наш, до молитви твого раба та наших благань, і нехай засвітиться Твоє лице над нашим містом та усією громадою!

Господи, вислухай! Господи, прости! Господи, прислухайся й зроби!

Ради Себе, мій Боже, бо Ім’я Твоє ми кличемо

Над містом нашим! Боже, через милість Твою велику

та в Ім’я Твого Сина Ісуса Христа, молимо Тебе,

поблагослови наше місто та усю громаду, дай нам

успіх у ділах рук наших і нехай розквітне наш край

чистотою, праведністю та усяким добробутом,

нехай справді розквітне ця квітка на камені й в нашому

Місті хай завжди перебуває Ім’я Твоє. Амінь».

Також йдеться, що цього року випадає 80-річниця Кам’янецької трагедії, коли німецькі війська під керівництвом Фрадріха Єккельна у серпні 1941 року чинили масові розстріли на в’їзді до міста. Загалом тоді загинуло близько 23 600 місцевих євреїв та насильно пригнаних з території Закарпаття та Галичини. На думку істориків, це був перший наймасовіший злочин Голокосту, який став вирішальним кроком до трагедії у Бабиному Яру. Тим більш, що історичний центр Кам’янця-Подільського, Старе місто, до листопада 1942 року виконувало роль єврейського гетто.

Читайте також:

Головуючий Духовної Ради єпископ ЄХБ Микола Каспров наголосив, що ми повинні дякувати Богові за можливість вільно визнавати віру та молитися на площах, адже у радянські часи про ці чудеса, які сьогодні робить Господь, важко було навіть уявити.

Наприкінці, Микола Євгенович подякував Духовній Раді за злагоджену роботу всіх конфесій для слави Божої та з усіма священнослужителями спільно промовив молитву, щоб в Ім’я Господа Ісуса Бог дарував нашій країні, місту та народу мир та спокій, послав процвітання та оберіг від всіх нещасть. «Адже дійсно наш народ потребує потішання, яке виходить з факту, що Бог є з нами та нас любить.

Бо як говорить Святе Письмо: «Коли дому Господь не будує, даремно працюють його будівничі при ньому! Коли міста Господь не пильнує, даремно сторожа чуває!» (Псалом 127:1).

У Кам’янці-Подільському міська влада просила у Бога прощення за злочини ГолокостуУ Кам’янці-Подільському міська влада просила у Бога прощення за злочини Голокосту У Кам’янці-Подільському міська влада просила у Бога прощення за злочини Голокосту

Фото – Володимир Жигайло.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button